Окон още не може да се разбере с Хаас за заплатата

Окон още не може да се разбере с Хаас за заплатата

Френският пилот продължава да си търси отбор, след като беше изпъден от Алпин

Почти всички във Формула 1 са убедени, че Естебан Окон ще смени Кевин Магнусен в Хаас през следващия сезон. Нико Хюлкенберг и Кевин напускат тима, а Окон пък си тръгва от Алпин. 

Смяташе се, че Окон ще бъде обявен в Унгария, но това не стана. Причината, според списание auto motor und sport е, че двете страни все още не са се споразумели за финансовите параметри по новия договор на френския пилот.

Според списание Forbes, този сезон Окон кара за 6 милиона долара, колкото получава и съотборникът му Пиер Гасли. В Хаас Магнусен получава 5 милиона, а Хюлкенберг – 2 милиона. Новакът Оливър Беарман определено ще струва по-малко пари на Джийн Хаас за догодина, но при Окон едва ли тези преговори ще успеят.

Пазарът на пилоти във Формула 1 все още не е изцяло в полза на отборите, тъй като има големи неясноти кой къде ще кара – основно заради Карлос Сайнц, който е „запушил” пазара и трансферите на практика спряха заради него.

И за да притисне допълнително Хаас, Окон посети базата на Уилямс, където му бяха взети мерки за седалка, а там също най-вероятно ще има едно свободно място за догодина.

 

Ейдриън Нюи става шеф на Астън Мартин от 2026 г.

Този ход представлява драматична промяна и е резултат от разногласия в екипа

Норис: Целта остава същата - победа

Лидерът в класирането във Формула 1 Ландо Норис заяви, че ще се бори за победата в Гран При на Катар този уикенд, както и че в подхода към състезателния уикенд няма промяна, въпреки че загуби сериозна част от аванса си

Президентът на ФИА в пламенна защита на Гран при на Катар

“Гран при на Катар е повече от състезание”, коментира Бин Сулайем

Над 300 000 са гледали на живо Гран при на Лас Вегас от Формула 1

Повече от 300 хиляди души са изгледали на живо състезанията в Гран при на Лас Вегас от Формула 1 за трите дни на най-добрите пилоти в света в Невада, съобщават организаторите, цитирани от агенция Ройтерс.

Хамилтън: Най-лошият ми сезон

Люис Хамилтън заяви, че първият му сезон с Ферари е бил най-лошият в кариерата му, след като стартира последен в Гран При на Лас Вегас и завърши десети.

Верстапен да почерпи! Дисквалифицираха пилотите на Макларън

Пилотите на Макларън Ландо Норис и Оскар Пиастри бяха дисквалифицирани след финала на Гран При на Лас Вегас, тъй като автомобилите им не преминаха успешно техническия контрол.

Наказание за пилотите на Макларън може да обърне борбата във Формула 1

Пилотите на МакЛарън Ландо Норис и Оскар Пиастри може да бъдат дисквалифицирани от състезанието за Голямата награда на Лас Вегас във Формула 1.

Норис се изненадал от скоростта си в Лас Вегас

Лидерът в генералното класиране при пилотите Ландо Норис заяви, че развоят на квалификацията при спечеления полпозишън за състезанието за Голямата награда на Лас Вегас във Формула 1 е бил „адски стресиращ“

Пиастри: Можем да направим силно състезание

Пилотът с пето време в Лас Вегас