От Ферари: Шумахер не е предател

От Ферари: Шумахер не е предател

Преминаването на Михаел Шумахер в Мерцедес не е предателство към Ферари. Това е мнението на един от последните останали живи членове на фамилията, която основа отбора - Пиеро Ферари.

Преминаването на Михаел Шумахер в Мерцедес не е предателство към Ферари. Това е мнението на един от последните останали живи членове на фамилията, която основа отбора - Пиеро Ферари.

Синът на основателят на компанията Енцо Ферари в момента е акционер и член на борда на директорите. Според него Шумахер не е виновен, тъй като във Ферари просто не е имало място за него.

"Вярно е, че сме малко разочаровани, защото Михаел се превърна в наш символ", коментира Пиеро Ферари пред Гадзета дело Спорт.

"Но не бих използвал израза предателство, въпреки че предпочитахме да остане при нас".

"Той искаше да се състезава, а ситуацията беше такава, че ние не можехме да му предложим да го направи отново във Ферари".

"Бързината му ще зависи от колата. Друг велик пилот - Марио Андрети, кара до 50-годишна възраст. Шуми беше и си остава феномен. Пилоти като него се появяват само веднъж на 10 години".

Въпреки ласкавите думи към Шумахер, Пиеро Ферари е уверен, че сегашните двама пилоти на Скудерията са възможно най-силните.

"Нямахме повод да обмисляме заменянето на един от тях двамата с Шумахер, защото лично аз не вярвам в завръщанията в спорта. Времето за всяко нещо отминава".

"Освен това, наехме Фернандо Алонсо, който не е станал два пъти шампион по случайност. И всъщност вече се е борил с Шумахер и го е побеждавал. Освен това имаме и Маса, който израстна редом до самия Шумахер".

"Убеден съм, че ако направим добра кола, ще сме доволни. С други думи - ако не спечелим титлата, няма да е заради пилотите".

Накрая Пиеро Ферари заяви, че ако беше жив и баща му Енцо нямаше да се ядосва на преминаването на Шумахер в Мерцедес.

"Ще се върна назад във времето. Бях много близък с Лоренцо Бандини и много страдах, когато той умря в Монте Карло през 1967 година".

"Тогава баща ми ми даде един съвет, който бе част от политиката му: "Никога не трябва да ставаш прекалено близък с пилотите, защото или ще завърши по този начин или те ще отидат да карат някъде другаде. Те са само служители, макар и много важни служители".

Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон

Ландо Норис направи равносметка относно битката за титлата

Британецът изостава с 9 точки от съотборника си Оскар Пиастри