Педро де ла Роса подписа с Форс Индия

Педро де ла Роса подписа с Форс Индия

Де ла Роса ще се състезава за тима на Виджай Малиа през сезон 2010, а официално потвърждение на новината ще има до края на седмицата.

Тест-пилотът на Макларън Педро де ла Роса подписа контракт с Форс Индия, съобщава Motorsport-Total.

Де ла Роса ще се състезава за тима на Виджай Малиа през сезон 2010, а официално потвърждение на новината ще има до края на седмицата.

Испанският пилот вече 10 година се състезава във Формула 1. От 1999 г. до 2002 г. той се състезава за Ероуз, през следващата година той бе част от Ягуар, след което стана щатен изпитателен пилот в отбора от Уокинг, периодически заменяйки основните пилоти на тима през 2005 и 2006 г.

38-годишният ветеран има 72 старта в най-комерсиалното автомобилно състезание, в които е записал един подиум.

 
 
Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон

Ландо Норис направи равносметка относно битката за титлата

Британецът изостава с 9 точки от съотборника си Оскар Пиастри