Пиастри спечели в Бахрейн с лекота, много екшън зад него

Пиастри спечели в Бахрейн с лекота, много екшън зад него
Източник: БГНЕС

Оскар Пиастри спечели Гран При на Бахрейн от четвъртия кръг за сезона във Формула 1

Австралиецът направи много добро каране и на практика не бе притиснат от нито един от съперниците си. Втори на пистата „Сахир“ остана Джордж Ръсел с Мерцедес, който в началото изпревари Шарл Льоклер и задържа позицията си. На подиума се качи и другият пилот на Макларън – Ландо Норис. Под Топ 3 останаха пилотите на Ферари Шарл Льоклер и Люис Хамилтън.

Стартът на състезанието бе доста динамичен, след като Джордж Ръсел взе второто място от Шарл Льоклер. По-назад път в колоната си пробиваха Ландо Норис и Карлос Сайнс, докато Кими Антонели пада с 2 места, докато отстъплението на Макс Верстапен бе 1 позиция.

В 5-ата обиколка Верстапен изпревари Сайнс в битката за 7-ото място, а 2 тура след това Норис бе наказан с 5 секунди заради неправилния старт, при който болидът му бе излязъл от очертанията на стартовата позиция.

След 10-ата обиколка започнаха първите боксове, като пилотите на Ферари смениха гумите си чак в 18-ата обиколка, тъй като бяха заложили на гумите хард за старта.

Пиастри водеше колоната, а Льоклер изпревари Пиер Гасли и излезе на 4-а позиция. В 20-ата обиколка Кими Антонели излезе 7-и, справяйки се с Верстапен. Два тура след това нидерландецът бе изпреварен и от Люис Хамилтън.

По-напред Льоклер изпревари Норис в 25-ата обиколка и взе третото място, а съотборникът му във Ферари изскочи на 6-о място, след като се справи с Естебан Окон.

Постепенно Шарл Льоклер притисна Ръсел в битката за второто място.

Така се стигна до 32-ата обиколка, когато на пистата излезе кола за сигурност, а надпреварата бе рестартирана след 4 тура.

В 37-ата обиколка това Норис първо върна четвъртата позиция на Хамилтън заради неправилно изпреварване, а обиколка по-късно все пак го изпревари чисто.

Десет обиколки преди края Карлос Сайнс се прибра в бокса заради сблъсък с болида на Юки Цунода, при който Уилямс-ът получи сериозни щети.

По-напред Норис притисна Шарл Льоклер с чудесното си темпо и успя да го изпревари в 52-ата обиколка на състезанието и така излезе на третата позиция.

В последните 2 обиколки Норис доближи и Ръсел, но пилотът на Мерцедес удържа както и срещу Льоклер и предотврати двойния успех на Макларън. В самия край на състезанието пък Макс Верстапен изпревари Пиер Гасли и се изкачи до 6-ото място.

Хамилтън за Верстапен: Бих му препоръчал Мерцедес

"Самият той е в страхотен отбор", отбеляза седемкратният световен шампион

Хамилтън: Бих препоръчал Верстапен на Мерцедес

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън също коментира ситуацията около Макс Верстапен и неговият бивш тим – Мерцедес

Карлос Сайнц няма интерес да ходи в Ред Бул

На фона на засилващите се спекулации, че Макс Верстапен ще се раздели с Ред Бул и ще премине в Мерцедес още за сезон 2026 във Формула 1, Карлос Сайнц беше попитан преди Гран При на Великобритания дали би имал интерес към преминаване в екипа на Биковете

Верстапен готов да подкара Мерцедес

Тото Волф издаде за тайни разговори

Кадилак още не знае кои ще са пилотите им догодина

Кадилак все още е далеч от финализиране на пилотския си състав за следващия сезон във Формула 1

Формула 1 изтегли с 24 часа Гран при на Азербайджан догодина

Първите предсезонни тестове ще бъдат закрити за медии и фенове

Антонели отнесе тежко наказание след удара с Верстапен (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес Андреа Кими Антонели бе наказан с преместване с 3 места назад на стартовата решетка на „Силвърстоун“ заради инцидента с Макс Верстапен по време на Гран При на Австрия

Перфектен Ландо Норис не изпусна първото място от старта до финала в Австрия (ВИДЕО)

Пилотът на Макларън остави зад себе си съотборника си Оскар Пиастри

ЖАЛКО! Отнеха победата на Никола Цолов

Дисквалифицираха българина за износена планка с 0,2 мм