Пилотите на МакЛарън най-бързи във втората тренировка в Белгия

Пилотите на МакЛарън най-бързи във втората тренировка в Белгия

Вижте подробности

Пилотите на МакЛарън Ландо Норис и Оскар Пиастри дадоха най-добри времена във втората свободна тренировка преди неделното Гран при на Белгия във Формула 1.

Победител в сесията на пистата "Спа-Франкоршан" стана британецът Норис, който с най-меките гуми направи обиколка за 1 минута и 42.260 секунди. Австралиецът Пиастри осната на 0.215 секунди изоставане.

Трети в тренировката се класира Макс Ферстапен с Ред Бул. Световният шампион бе по-бавен от Пиастри с нищожните две хилядни от секундата.

Зад нидерландеца се наредиха двата болида на Ферари, управлявани от Шарл Льоклер от Монако и Карлос Сайнс-младши от Испания.

Пасивът на Льоклер спрямо Норис бе 0.577 секунди, а този на Сайнс - 0.838 секунди.

Следващият в тренировката - британецът Джордж Ръсел с Мерцедес, вече бе на повече от секунда изоставане от времето на сънародника си Норис.

В събота предстоят третата тренировка и квалификацията за място, а в неделя е и състезанието на най-дългата писта в календара на Формула 1.

Йос Верстапен каза какво е бъдещето на Макс

Вече е факт и първата реакция на Йос Верстапен, бащата на 4-кратния световен шампион Макс Верстапен, на новината, че Джанпиеро Ламбиазе ще напусне Ред Бул

Официално: Формула 2 с нови две състезания в календара

Никола Цолов и компания ще карат в Маями и Монреал

Рестарт на сезона: дали пет седмици пауза ще пренаредят Формула 1?

Какво казват пилотите за новите коли и рисковете?

Формула 1 зачерква хибридите след 2030 година?

Според информация на германското списание Auto Motor und Sport производителите на задвижващи системи във Формула 1 натискат за премахване на хибридните системи в следващия цикъл на технически правила, който ще започне най-рано след 2030 година

Гасли: Има прекалено много негативност във Формула 1

Пилотът на Алпин Пиер Гасли критикува цялата негативност, която се оформи около новите правила, които бяха въведени във Формула 1 в началото на годината

Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Писта “Жил Вилньов” е все по-реална алтернатива за шампионата на българина