Пореден скандал между Бриатое и Пикет, бъдещето на Нелсиньо в Рено под въпрос

Пореден скандал между Бриатое и Пикет, бъдещето на Нелсиньо в Рено под въпрос

Конфликтът между шефа на Рено Флавио Бриаторе и втория пилот Нелсиньо Пикет се задълбочава. Според слуховете във Формула 1 Пикет може във всеки един момент да бъде освободен от италианския милиардер заради слабите си резултати и постоянните си оплаквания.

Конфликтът между шефа на Рено Флавио Бриаторе и втория пилот Нелсиньо Пикет се задълбочава. Според слуховете във Формула 1 Пикет може във всеки един момент да бъде освободен от италианския милиардер заради слабите си резултати и постоянните си оплаквания, съобщава АП.


Двамата продължиха и днес словесната си престрелка в медиите, която окончателно може да доведе до раздялата им.

„Винаги съм имал респект към моите пилоти. Очаквам от Пике повече, защото той вече втори сезон кара във Формула 1. Той не показваше добри резултати и по време на зимните тестове, като Фернандо Алонсо бе много по-добър. Положението в Ред Бул беше същото, като Фетел бе много по-бърз от Уебър. Вижте обаче сега как кара Марк. Писма ми да се оплаква от какво ли не заради слабите резултати – обвинява времето за тях и други подобни”, заяви Бриаторе.

След като чу изказването на Бриаторе, Нелсиньо му отговори подобаващо:

„Флавио е отличен бизнесмен, но не разбира бъдещето на Формула 1. Той може да е мой мениджър, но не ме уважава. Той мисли само за пари и колко ще спечели от мен ако стана голяма звезда. Той няма приятели”, заяви бразилският пилот.

След тези изявления в пресата, в най-скоро време може да си търси нов отбор.
 

 

Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон

Ландо Норис направи равносметка относно битката за титлата

Британецът изостава с 9 точки от съотборника си Оскар Пиастри