Ясен е заместникът на Перес в Ред Бул

Ясен е заместникът на Перес в Ред Бул

Ред Бул ще обяви преди Коледа раздялата със Серхио Перес, съобщава ESPN

От последното състезание за сезона във Формула 1, което се проведе в Абу Даби, Перес преговаря дали да остане посланик през 2025 г., или да се оттегли изцяло от компанията Ред Бул.

Ролята на посланик ще включва маркетингови изяви и представяния - мексиканецът подписа двугодишно удължаване на договора си с Ред Бул през май тази година.

Очаква се новината да бъде обявена тази седмица, след като Перес реши коя опция иска да избере, въпреки че не е ясно дали Ред Бул му е дал краен срок да вземе това решение.

Източници на ESPN съобщиха, че Ред Бул вече е взел решение за заместника му, като това ще бъде Лиъм Лоусън.

Новозеландецът ще премине в тима със само 11 състезания зад гърба си по време на два престоя в RB през 2023 и 2024 г.

Босът на Макларън: Да, ще използваме отборни заповеди

В Макларън са готови да използват заповеди от бокса в Гран При на Абу Даби този уикенд, за да помогнат на Ландо Норис да спечели световната титла

Норис пред Верстапен във втората тренировка на "Яс Марина"

Водещият претендент за световната титла във Формула 1 Ландо Норис отвори солиде аванс пред своя най-близък преследвач Макс Верстапен в края на втората свободна тренировка преди Гран При на Абу Даби

Ландо Норис с най-добро време в първата тренировка в Абу Даби

Осем хилядни след него остана Макс Ферстапен

Норис няма да търси помощ от съотборника си в Макларън

В борбата за световната титла във Формула 1

Потвърдено: Български пилот във Формула 4

Любослав Руйков дебютира догодина и тръгва по стъпките на Никола Цолов

Ръсел: Няма да е честно, ако принудят Пиастри да помогне на Ландо

“Смятам, че и на двамата трябва да им бъде даден шанс”, добави британецът

Тойота ще е основен спонсор на Хаас във Формула 1

Тойота Газу Рейсинг, който е спортното подразделение на огромната японска компания за автомобили, ще стане основен спонсор на тима от Формула 1 Хаас за следващия сезон

Обявиха всички състави във Ф1 за 2026 година

“Кадилак” ще дебютира на грида догодина като 11-и отбор

Формула 1: Пиастри пропуска първата свободна тренировка в Абу Даби

Норис може да си осигури титлата с подиум