Разследването срещу Кристиан Хорнър ще продължи дълго

Разследването срещу Кристиан Хорнър ще продължи дълго

Все още не е ясно дали той ще води Ред Бул през новия сезон

Разследването срещу ръководителя на отбора на Ред Бул Кристиан Хорнър може да продължи и до началото на новия сезон във Формула 1, който стартира след само три седмици в Бахрейн.

Шефът на „биковете“ е разследван за „неподходящо поведение“, като най-вероятно става дума за провинение от сексуален характер. Разследването стартира по-рано тази седмица, като то се извършва от независим адвокат.

По-рано днес Хорнър бе разпитан в Лондон по повод тези обвинения, но разследването изглежда ще се проточи, тъй като въпросът е много деликатен. Докато разследването тече Хорнър ще продължи да ръководи отбора на Ред Бул, а неговата първа публична изява от началото на разследването би трябвало да бъде представянето на RB20 идната сряда (14 февруари).

След края на разследването резултатите от него ще бъдат представени пред големите шефове на Ред Бул, които ще вземат решение за бъдещето на Хорнър. Той вече бе призован доброволно да напусне поста си на ръководител на отбора във Формула 1.

 

Истанбул отново ще приема стартове във Формула 1

Пистата „Истанбул Парк“ в турския мегаполис ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 година, съобщиха от президенството на страната, цитирани от агенция Ройтерс.

Тренировката за Гран при на Маями във Формула 1 е удължена заради промени в правилата

Пилотите ще получат допълнителен половин час тренировка

Турция отново става част от Формула 1

Няколко медии в Турция съобщиха днес, че още утре ще бъде официално потвърдено завръщането на страната в календара на Формула 1

Формула 1 спасява сезона с нови промени преди Маями

Формула 1 е изправена пред историческо предизвикателство с новите правила за 2026 г.

Никола Цолов с медал в България

Българската звезда във Формула 2 се качи на подиума в „ЕКО 12 часа на България“

Никола Цолов: Шансовете за Формула 1 винаги са големи

 „От мен зависи“, каза в Хасково пилотът