Ред Бул потвърди смяната на Лиъм Лоусън с Юки Цунода

Ред Бул потвърди смяната на Лиъм Лоусън с Юки Цунода
Източник: БГНЕС

Смяната на Лоусън бе причинена от незадоволителните му резултати в последното състезание

Отборът на Ред Бул потвърди пилотската смяна и Юки Цунода ще заеме мястото на Лиъм Лоусън на решетката във Формула 1. Новозеландецът ще се завърне в Рейсинг Булс, а японецът ще стартира за водещия австрийски тим в домашното си състезание на "Сузука" през следващата седмица, пише агенция ДПА. 

Смяната на Лоусън бе причинена от незадоволителните му резултати в последното състезание. Той бе последен в спринтовото състезание и официалния старт, след като отпадна заради катастрофа в Мелбърн седмица по-рано. 

"Не беше лесно да гледаме как Лиъм се измъчва с болида в първите две състезания. Взехме колективно решение да направим промяна. Започнахме 2025 с намеренията да запазим титлата при пилотите и да си върнем тази при конструкторите, така че това е решение от изцяло спортно естество. Имаме много работа по болида RB21 и опитът на Юки ще ни помогне за това. Наш дълг е да защитим Лиъм от повече проблеми и да продължим развитието му", съобщават от Ред Бул. 

Кими Антонели спечели Гран при на Канада във Формула 1

Италианецът Андреа Кими Антонели спечели състезанието за Голямата награда на Канада, пети кръг за сезона във Формула 1.

Наказание лиши Никола Цолов от точки в спринта за Гран при на Канада (ВИДЕО)

Българинът сдаде временно първото място в класирането на Формула 2

Джордж Ръсел спечели спринта от Формула 1 в Канада

Британецът Джордж Ръсел спечели спринтовото състезание в Канада от петия кръг за сезон 2026 във Формула 1.

Обраха и пребиха легенда от F1

Ален Прост е станал жертва на въоръжен грабеж

Джордж Ръсел спечели квалификацията за спринта в Гран при на Канада

Пилотът на Мерцедес и Андреа Кими антонели заеха първите две места

Никола Цолов с трето време в тренировката преди ГП на Канада във Формула 2

В Монреал българският пилот на Кампос Рейсинг демонстрира много добра скорост