Рубенс Барикело заплаши с напускане

Рубенс Барикело заплаши с напускане

Рубенс Барикело заплаши да напусне тима на Brawn GP, ако долови и най-лекия намек за уклончиво отношение към съотборника му Дженсън Бътън

Рубенс Барикело заплаши да напусне тима на Brawn GP, ако долови и най-лекия намек за уклончиво отношение към съотборника му Дженсън Бътън.


Бразилският ветеран бе начело на състезателната колона през по-голяма част от състезанието за Голямата награда на Испания, но в крайна сметка завърши втори след промяна в питстоп стратегията на британеца.

Бътън спечели четири от петте състезания през сезона, като Барикело изигра поддържащата роля в два от случаите.

„Ако доловя и най-лекия намек, че в отбора се работи в негова полза веднага ще напусна тима. Знам, че Рос Браун няма да направи това. Той ме помоли да се състезавам за него и е наясно, че искам да се състезавам наравно с него. Имам предишен опит с това и ако се случи още веднъж няма да следвам заповедите от бокса”, заяви Барикело.

Бразилецът, който е и най-опитният пилот в текущия шампионат на Формула 1, напусна Ферари през 2005 г. поради уклончивото отношение към тогавашният му съотборник  Михаел Шумахер.

Един от печално известните моменти се случи по време на Австрийското Гран при през 2002 г., когато Барикело бе принуден да намали и пропусне Шуми точно преди финалната линия, с което бе павиран пътя към забрана на заповеди от подобен характер.
Формула 1 изтегли с 24 часа Гран при на Азербайджан догодина

Първите предсезонни тестове ще бъдат закрити за медии и фенове

Антонели отнесе тежко наказание след удара с Верстапен (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес Андреа Кими Антонели бе наказан с преместване с 3 места назад на стартовата решетка на „Силвърстоун“ заради инцидента с Макс Верстапен по време на Гран При на Австрия

Перфектен Ландо Норис не изпусна първото място от старта до финала в Австрия (ВИДЕО)

Пилотът на Макларън остави зад себе си съотборника си Оскар Пиастри

ЖАЛКО! Отнеха победата на Никола Цолов

Дисквалифицираха българина за износена планка с 0,2 мм

Австрия остава в календара на Формула 1 до 2041 година

Президентът на Формула 1 Стефано Доменикали коментира новината

Фантастично: Никола Цолов ликува в Австрия (ВИДЕО)

Българинът вече е само на точкa от върха в генералното класиране

Ландо Норис тръгва първи в Австрия

Вижте стартовата решетка за Гран при на Австрия във Формула 1

Никола Цолов на подиума след наказание в спринта

Санкцията свали изпреварилия българина Угочукву до 16-о място

Пилотите на МакЛарън дадоха най-добро време в третата тренировка в Австрия

Ландо Норис завъртя най-бърза обиколка