Сайнц не изпусна първото място в Мексико с доминантно каране

Сайнц не изпусна първото място в Мексико с доминантно каране

Испанецът спечели второто си състезание за сезона пред Ландо Норис и Шарл Леклер

Карлос Сайнц триумфира в Гран при на Мексико. Испанецът бе безапелационен и проведе страхотно състезанието, като не остави шанс на съперниците си. Ландо Норис остана на втора позиция, като изпревари третия Шарл Леклер в самия край, след като пилотът на "Ферари" допусна груба грешка. Люис Хамилтън завърши на четвърто място, а след него се нареди колегата му от "Мерцедес" Джордж Ръсел. На шесто място остана Макс Верстапен, като в хода на състезанието отнесе наказание от общо 20 секунди. Цунода, Албон и Алонсо не успяха да завършат състезанието.В 9-а обиколка Карлос Сайнц направи забележителна атака срещу Макс Верстапен и успя да го изпревари, като после впечатли и запазвайки първата си позиция. След 10 обиколки се получиха няколко интересни изпреварвания, като Сайнц водеше убедително, а Леклер се изстреля на втора позиция, докато Верстапен се смъкна до третото място. Норис беснееше на четвърта позиция, а Хамилтън бе на пето място.

В 30-а обиколка Верстапен се изкачи до 11-то място, след като в последователни обиколки изпревари Джоу и Окон и се възползва от спиранията в бокса на Гасли и Хюлкенберг. В края на обиколката Норис посети механиците си и се върна на пистата на четвъртото място, зад Ръсел, който тепърва щеше да спира. Обиколка след това Леклер отговори на спирането на Норис и също се отправи към своите механици, за да смени гумите си. Монегаскът се върна на трасето на 6.0 пред Норис, който се изкачи на третото място след стопа на Ръсел. Пилотът на Мерцедес запази позицията си пред Хамилтън.

В 60-а обиколка Люис Хамилтън опита атака към Джордж Ръсел, който отстоя позицията си и не позволи да бъде изпреварен. В 63-а обиколка Шарл Леклер направи огромна грешка, като Ландо Норис веднага се възползва и успя да излезе на втората позиция.

В 65-а обиколка Люис Хамилтън атакува отново Ръсел, но за пореден път пилотът се справи великолепно и се защити по страхотен начин. Още в следващата обиколка Хамилтън продължи да бъде настоятелен и накрая поредната му атака бе успешна, като съумя да изпревари Ръсел и да се озове на четвъртата позиция.

Верстапен: Нямам никакво темпо, колата е трудна за каране

Макс Верстапен не очаква да се намеси в битката за челните позиции в днешното състезание за Гран При на Мексико Сити.

Макс Ферстапен бе най-бърз във втората свободна тренировка в Мексико

Втори се нареди Шарл Льоклер

Льоклер най-бърз в първата тренировка преди ГП на Мексико

Пилотът на Ферари изпревари с 0.107 секунди Кими Антонели

Льоклер: Хамилтън и аз вярваме на Васьор

„Той е способен да върне Ферари на върха“

Пиастри: Успехът на Ферстапен в битката за световната титла е лека изненада

Оскар Пиастри признава, че е изненадан от начина, по който Макс Ферстапен се е впуснал в борбата за световната титла.

Хамилтън дал ценен съвет на Норис и Пиастри в битката за титлата

Люис Хамилтън е посъветвал Оскар Пиастри и Ландо Норис да бъдат толкова "безмилостни" колкото Макс Ферстапен, ако искат да спечелят световната титла във Формула 1

Верстапен отрече, че е изгубил желание за Формула 1

Четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен отговори на коментара на моторспорт съветника на Ред Бул доктор Хелмут Марко, който австриецът направи в хода на уикенда за Гран При на САЩ миналата седмица

Хамилтън обяви целта пред Ферари до края на сезона

7-кратният световен шампион се прицели в битката при конструкторите

Деня на мъртвите - фестивалът, превръщащ Мексико в атракция

Мексико отново се превръща в световна атракция идния уикенд, когато на пистата “Ерманос Родригес” в столицата Мексико Сити ще се проведе тазгодишното издание на Гран при от Формула 1.