Шефът на Формула 1: Сезонът ще завърши в Европа, ако войната продължи

Шефът на Формула 1: Сезонът ще завърши в Европа, ако войната продължи
Източник: БГНЕС

Президентът на Формула 1 Стефано Доменикали заяви, че шампионатът през 2026-a ще приключи в Европа, ако конфликтът в Близкия изток направи невъзможно провеждането на състезанията в Катар и Абу Даби

Доменикали заяви в разговор с медиите, че окончателно решение ще бъде взето до „средата на септември“.

„За нас днес състезанията в Катар и Абу Даби са потвърдени“, каза Доменикали. „Между другото, те вече са разпродадени. Това е невероятен знак за това колко спортът е по-голям от проблема, с който се сблъсква нашият свят".

„Но разбира се, ако ситуацията не се изясни по начина, по който смятаме, че трябва да бъде, ще вземем решение преди средата на септември. Ако това не е възможно, краят на сезона ще бъде в Европа, защото не можем да отидем на други места“, сподели още той.

61-годишният Доменикали не уточни къде ще се проведе последното състезание, ако надпреварите в Катар и Абу Даби трябва да бъдат отменени, но силният фаворит е пистата "Имола" в Италия.

Формула 1 вече отмени състезанията в Бахрейн и Саудитска Арабия.

Норис счита, че напрежението е върху лидера във Формула 1

Антонели влиза в лятната пауза с убедителна преднина от 50 точки в генералното класиране

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен (ВИДЕО)

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката

Малайзия замества Бахрейн във Формула 1

Пистата "Сепанг" в Малайзия ще бъде домакин на заместващо състезание за Гран При на Бахрейн на 4 октомври, съобщават от Формула 1 в неделя.

Ново силно състезание и точки за Никола Цолов в Унгария (ВИДЕО)

Никола Цолов записа ново силно представяне във Формула 2, като завърши на седмо място в основното състезание от уикенда за Гран при на Унгария на пистата „Хунгароринг“ и добави ценни точки към актива си.

Леклер: Объркахме настройките на колата

Шарл Леклер с Ферари остана трети в квалификацията за Гран При на Унгария и обясни, че в нито един момент не е можел да съперничи на съотборника си Люис Хамилтън