Уебър: Бях наясно колко тежка е катастрофата

Уебър: Бях наясно колко тежка е катастрофата

Пилотът на Red Bull признава, че най-големият му страх по време на инцидента във Валенсия е бил да не се удари в нещо докато неговият автомобил е във въздуха.

Пилотът на Red Bull признава, че най-големият му страх по време на инцидента във Валенсия е бил да не се удари в нещо докато неговият автомобил е във въздуха.


Уебър потегли много лошо на старта на европейската Гран при и се смъкна от втора на девета позиция още в първия тур. Това бе и причината австралиецът да влезе в бокса по време на седмата обиколка, като при връщането си на пистата и опитите да навакса голямото си изоставане удари Хейки Ковалайнен (Lotus) в седемнайсети завой.

При контакта автомобилът на Уебър полетя във въздуха, обърна се по таван и се приземи по същия начин преди отново да се завърти и впоследствие забие в предпазните заграждения. Инцидентът изглеждаше изключително тежък, но Уебър се отърва единствено с леки натъртвания.

„Притеснявах се за мостовете и всички други неща, които можех да ударя във въздуха“, обяснява Уебър, който имаше сходен инцидент през 1999 г. в „24-те часа на Льо Ман“ с Mercedes CLR. „Бях наясно колко е тежка катастрофата и че аз съм само свидетел, но пък и знаех, че зоната за сигурност в тази част от пистата е голяма, което е добре. Доволен бях и че загражденията са от гуми, а не от Techpro, тъй като този вариант не е толкова добър колкото гумите.“

„След Сингапур и това, което се случи миналата година, този удар ми изглеждаше по-лек. За мен най-голямата изненада бе, че във Формула 1 може да се спира (Ковалайнен) толкова рано. Такива неща обаче се случват.“

Междувременно Майк Гаскойн, тим-шефът на Lotus, защити действията на своя пилот. „Хейки пазеше позицията си и беше в правото си. Няма значение кой за какъв отбор се състезава. Точка. Забравете всичко това за първи и втори отбори!“(auto-motor-und-sport).
Верстапен: Не сме губили титлата, защото не бяхме в борбата за нея

4-кратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен обясни, че не чувства като загуба това, че не успя да се пребори за пета поредна титла и Ландо Норис го детронира с 2 точки разлика на финала на сезон 2025

Верстапен ще се състезава с №3 във Формула 1

Пилотът на „Ред Бул“ трябваше да отстъпи №1 на новия световен шампион Ландо Норис

Льоклер: Догодина ще се върнем в битката за титлата

“Вярвам, че ще сме по-силни”, добави пилотът на Ферари

ОФИЦИАЛНО: Португалия се завръща във Формула 1

Португалия ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 и 2028 г. като част от двугодишно споразумение на FIA с португалското правителство и местния организационен комитет

Барикело: Хамилтън по-добре да не критикува Ферари

Рубенс Барикело прекара 6 сезона като съотборник на Михаел Шумахер във Ферари и е много добре запознат с нравите и политическия климат в Маранело

 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата

В Абу Даби: Цолов с 9-ти и 13-ти резултат в тестовете на Формула 2

Българският пилот направи впечатляващите 120 обиколки