Уилямс избра жена за тестови пилот на "Силвърстоун"

Уилямс избра жена за тестови пилот на "Силвърстоун"

"Надявам се резултатите да помогнат, а и също така да докажат, че мога да се състезавам на ниво", каза красавицата

Британката Сузи Уулф получи невероятната възможност да кара заедно със състезателите от Формула 1, след като бившите световни шампиони от Уилямс я включиха в листата с тестови пилоти за тренировките на пистата "Силвърстоун", които ще започнат тази седмица.

Съпругата на шефа на "Мерцедес моторспорт" и главен акционер в Уилямс - Тото, ще управлява болида FW35.

"Това е една великолепна възможност за мен. Трябва да се подготвя сериозно за тестовете, за да дам най-доброто от себе си в този ден. Предизвикателството пред мен е голямо и най-важно изглежда да свърша полезна работа за отбора."

"Надявам се резултатите да помогнат, а и също така да докажат, че мога да се състезавам на ниво", каза красавицата, която е единствената жена - пилот по техническото развитие на болид от отбор във Формула 1.

Сузи вече имаше възможността да тества болида на Уилямс от 2011 година, когато направи демонстративно каране на "Силвърстоун".

Тя беше и първият пилот, който направи тестовете на аеродинамиката на настоящия автомобил на отбора. Това се случи в Испания през месец февруари.

Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Писта “Жил Вилньов” е все по-реална алтернатива за шампионата на българина

Верстапен намекна за отказване: Струва ли си, след като не се наслаждавам?

Четирикратният шампион от Формула 1 Макс Верстапен обмисля бъдещето си в най-популярния моторен спорт след поредното разочароващо състезание този сезон

Спешна среща във Формула 1 след катастрофата на Беърман

FIA потвърди, че през април ще се проведат срещи, за да се обсъдят новите правила във Формула 1

Макс Верстапен пред напускане на Формула 1?

4-кратният световен шампион сподели, че вече не изпитва наслада от спорта

Антонели продължава да пише история във Формула 1

Той преодоля слабия си старт и загубата на пет позиции в началото, за да триумфира пистата „Сузука“.

Формула 1 вбеси феновете с пост в социалните мрежи

Формула 1 отново си навлече гнева на своите фенове, а повод за това стана поредна публикация на световния шампионат в Х