Ватанен обяви лидерите в кабинета си

Ватанен обяви лидерите в кабинета си

Ари Ватанен обяви имената на водещите членове от кабинета му, които ще заемат ръководни функции във Федерацията за автомобилизъм – ФИА, ако той спечели президентските избори през октомври

Ари Ватанен обяви имената на водещите членове от кабинета му, които ще заемат ръководни функции във Федерацията за автомобилизъм – ФИА, ако той спечели президентските избори през октомври.

 
Бившият рали шампион от Финландия обяви, че испанецът Фернандо Фалко-и-Фернандес де Кордова ще бъде издигнат за президент на Сената на ФИА.
 
Бернард Тай от Сингапур ще бъде номиниран за заместник президент за мобилността, докато германецът Херман Томчик бе предложен за заместник президент на автомобилните спортове.
 
Фернандес де Кордова представлява Испания във ФИА и Международния туристически съюз, той също така е член на Висшия съвет за безопасност на пътищата към испанското Министерство на вътрешните работи. До 2002 г. той бе заместник председател световния Съвет за туризъм и автомобилизъм към ФИА, а освен това е бил председател на Международния туристически съюз в централата му Женева до 2001 г.
Тай е президент на ФИА в представителствата й в Регион II – Азия и тихоокеанския регион до месец април 2009 г. Томчик е водеща фигура в Немския клуб на автомобилистите ADAC и местната федерация за автомобилни спортове – DMSB. Той член на Формула 1 Комисията и Световния съвет за автомобилни спортове и двете към ФИА.
На президентските избори Ватанен ще спори с единствения си съперник – бившият ръководител на Ферари Жан Тод. Изборната борба ще се води на 23 октомври. 
Хамилтън за Верстапен: Бих му препоръчал Мерцедес

"Самият той е в страхотен отбор", отбеляза седемкратният световен шампион

Хамилтън: Бих препоръчал Верстапен на Мерцедес

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън също коментира ситуацията около Макс Верстапен и неговият бивш тим – Мерцедес

Карлос Сайнц няма интерес да ходи в Ред Бул

На фона на засилващите се спекулации, че Макс Верстапен ще се раздели с Ред Бул и ще премине в Мерцедес още за сезон 2026 във Формула 1, Карлос Сайнц беше попитан преди Гран При на Великобритания дали би имал интерес към преминаване в екипа на Биковете

Верстапен готов да подкара Мерцедес

Тото Волф издаде за тайни разговори

Кадилак още не знае кои ще са пилотите им догодина

Кадилак все още е далеч от финализиране на пилотския си състав за следващия сезон във Формула 1

Формула 1 изтегли с 24 часа Гран при на Азербайджан догодина

Първите предсезонни тестове ще бъдат закрити за медии и фенове

Антонели отнесе тежко наказание след удара с Верстапен (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес Андреа Кими Антонели бе наказан с преместване с 3 места назад на стартовата решетка на „Силвърстоун“ заради инцидента с Макс Верстапен по време на Гран При на Австрия

Перфектен Ландо Норис не изпусна първото място от старта до финала в Австрия (ВИДЕО)

Пилотът на Макларън остави зад себе си съотборника си Оскар Пиастри

ЖАЛКО! Отнеха победата на Никола Цолов

Дисквалифицираха българина за износена планка с 0,2 мм