Верстапен бе най-бърз на тренировката в Баку

Верстапен бе най-бърз на тренировката в Баку

Вижте подробности

Двукратният световен шампион Макс Верстапен беше най-бърз в единствената свободна тренировка за Гран при на Азербайджан. Пилотът на Ред Бул записа най-бързата обиколка за 1:42.315 мин. Втори на 37 хилядни финишира Шарл Льоклер. Трети остана съотборникът на Верстапен - Серхио Перес. В 16:00 часа започва квалификацията, която ще определи стартовите позиции за неделното състезание. 

Пилотът на Алфа Таури Ник де Врис записа първото конкурентно време, преди да бъде изместен от Перес, Алонсо и Норис. В първите няколко минути бяха направени подготвителни обиколки и първи постижения. Сайнц дори закачи стената на завой №5, докато Льоклер за лидер за кратко. Цунода пък спука гума обаче успя да се прибере в пита. Голяма част от екипите използваха тренировката в Азербайджан да тестват нови части по своите болиди.
Хамилтън: Първата победа с Ферари е нещо специално

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели днес първата си победа с Ферари в Гран При на Барселона

Безгрешен Хамилтън спечели в Барселона и спря доминацията на Мерцедес (ВИДЕО)

Британецът избра агресивна стратегия, която проработи в Каталуния

Фернандо Алонсо: Знаем, че имаме най-лошата кола и най-лошия двигател

Пилотът обясни слабото представяне на Астън Мартин

Великолепен Никола Цолов поведе във Формула 2! (ВИДЕО)

Българинът завърши втори в Барселона

Верстапен: Колата е много чувствителна

Макс Верстапен призна, че е останал изненадан от малкия пасив, с който завърши днешната квалификация преди надпреварата за Гран При на Барселона

Леклер след катастрофата: Срам ме е от себе си

Шарл Леклер заяви след катастрофата си в квалификацията преди Гран При на Барселона, че го е срам от себе си, тъй като този инцидент удължи неговата трудна серия във Формула 1