Верстапен иска да е шампион на Сузука

Верстапен иска да е шампион на Сузука

Нидерландецът обеща, че ще направи всичко възможно да си подсигури трофея в Япония

Макс Верстапен може да стане за втори пореден път световен шампион във Формула 1 този уикенд на финала на Гран При на Япония. И преди състезанието пилотът на Ред Бул обяви, че ще направи всичко възможно, за да си гарантира титлата предсрочно. 

“Най-накрая се връщаме в Япония след дълга пауза - заяви Верстапен. - Нямам търпение отново да караме на “Сузука”. Много харесвам Япония и имам отлични спомени от тази страна. Този уикенд имам още една реална възможност да взема световната титла. Затова ни е необходим идеален състезателен уикенд, това е възможно и аз ще направя всичко възможно, за да се случи.”

Макс похвали и “Сузука”, която се очаква да е много подходяща за автомобилите на Ред Бул, карани от Верстапен и Серхио Перес, който спечели последното състезание в Сингапур.

“Сузука” е писта от старата школа - обясни Макс. - Тук има много бързи завои, с които свикваш все повече и повече в хода на тренировките. Ще видим какво ще е времето, но разбрах, че може да вали, което ще направи битката още по-оспорвана.
Цунода чупи антирекорди в Ред Бул

Сезон 2025 изобщо не се развива добре за Юки Цунода, който заема едва 18-о място в генералното класиране

Във Ферари не са били сигурни, че Леклер въобще ще завърши в Унгария

Състезанието за Гран При на Унгария се превърна в истински кошмар за Шарл Леклер

Андреа Стела: Различните стратегии бяха правилно решение

Макларън постигна двойна победа на “Хунгароринг”

Хамилтън: Няма да спирам с Формула 1

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън увери, че ще продължи да бъде част от Формула 1 и след лятната пауза, която приключва в края на месеца

Ето кога най-рано Макларън може да спечели шампионата

Отборът има аванс от 299 точки при конструкторите

Люис Хамилтън потвърди дали остава във Ф1 в остатъка от сезона

Британецът сподели решението си след края на вчерашното състезание

Верстапен не получи наказание за инцидента с Хамилтън

Разследването на изпреварването на Макс Верстапен срещу Люис Хамилтън по време на Гран При на Унгария не доведе до наказание за нидерландеца

Разочарованият Хамилтън: Нямам търпение за паузата и да не работя

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън завърши 12-и в Гран При на Унгария

Ландо Норис: Перфектният резултат

Мъртъв съм. Мъртъв съм, призна победителят в Унгария