Верстапен спечели и втората свободна тренировка в Япония

Верстапен спечели и втората свободна тренировка в Япония

Вижте подробности

Нидерландският пилот Макс Варстапен с Ред Бул даде най-добро време и във втората свободна тренировка на пистата Сузука на Гран при на Япония във Формула 1. Световният шампион направи най-бърза обиколка на пистата за време 1:30.688 минута.

Той изпревари монегаският пилот на Ферари Шарл Льоклер, който завърши на 320 стотни зад него, а трето време даде британецът Ландо Норис от Макларън - на 464 стотни зад лидера.

Четвърти и пети в класирането останаха испанецът Карлос Сайнс от Ферари - на 549 стотни, и британецът Джордж Ръсел (Мерцедес) - на 640 стотни.

В края на тренировката бе размахан червен флаг на пистата заради катастрофа на пилота на Алпин Пиер Гасли.

Утре ще се проведе третата свободна тренировка, а малко по-късно ще бъде и квалификацията за стартовите места. 

Бащата на Кими Антонели: Пътят е дълъг

Андреа Кими Антонели записа вчера пета поредна победа в хода на сезон 2026 във Формула 1 и вече има аванс от 66 точки пред Люис Хамилтън в битката за титлата

Люис Хамилтън обеща, че ще преследва Кими Антонели до края на сезона във Формула 1

Британският пилот на "Ферари" Люис Хамилтън предупреди Кими Антонели, че е готов да го „преследва до края на годината“, след като се превърна в най-близкия съперник на италианския тийнейджър за титлата във Формула 1.

Антонели: Беше много забавен ден

Кими Антонели спечели Гран при на Монако, шести кръг от шампионата във Формула 1

Безкомпромисен Антонели победи в Монако за пети пореден успех (ВИДЕО)

Гран при на Монако предложи едно от най-драматичните, напрегнати и тактически непредвидими състезания от началото на сезона във Формула 1

Цолов след успеха в Монака: Обожавам това място

Никола Цолов записа третата си победа по улиците на Монте Карло, след като триумфира в основното състезание от Формула 2 на емблематичното трасе в Княжеството.

Отличен Никола Цолов триумфира в Монако (ВИДЕО)

Това е трета победа за българина във Формула 2