Верстапен спечели втората тренировка в Сочи

Верстапен спечели втората тренировка в Сочи

Холандецът ще бъде наказан с пет места за старта в неделя

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен изпревари конкурентите си от Ферари и Мерцедес във втората тренировка преди Гран при на Русия този уикенд.

 
Холандецът, който го чака наказание от пет места на стартовата решетка заради смяна на двигателя, задмина с 0,335 сек. Шарл Льоклер, записвайки най-бързата обиколка от 1:33.162 на пистата в Сочи.
 
Валтери Ботас и Люис Хамилтън останаха трети и четвърти на над 0,6 стотни зад лидера в надпреварата. Победителят от Сингапур – Себастиан Фетел, се нуждаеше от повече време, за да разработи меките хуми, но въпреки това финишира пети на секунда зад Верстапен. Пиер Гасли се залепи зад германеца. Французинът обаче се удари леко със съотборника си Даниил Квят в пит-лейна.
 
Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола

Лекция на Верстапен му донесе триумф на Имола

Световният шампион победи двата пилота на Макларън за трети пореден успех в Емилия-Романя

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“

Хамилтън няма търпение да кара за Ферари пред италианска публика

Люис Хамилтън призна, че е развълнуван да кара първото си състезание за Ферари в Италия, но каза, че концентрацията му остава същата, както за всеки друг уикенд

Очаква ли ни раздяла между Кристиан Хорнър и Ред Бул?

Шефът забърка серия от скандали около отбора