Второ място никога няма да е достатъчно за Ферари

Второ място никога няма да е достатъчно за Ферари

Червеният тим се готви за много работа през зимата

През този сезон Ферари смятаха, че могат да притискат Мерцедес чак до Абу Даби. Само че Сребърните стрели доминираха първата половина от сезона, така че за италианците остава надеждата за догодина. Шефът на тима Матиа Биното предвижда натоварена зима и заявява, че второто място в шампионата никога няма да бъде достатъчно.

"Разбира се, че да завършим втори няма как да е достатъчно добро постижение за Ферари, така че ние очакваме доста интензивна зима, когато ще продължим да се развиваме. Целта е да се завърнем по-силни, за да посрещнем предизвикателствата, които ни очакват".

"През сезона имаше подеми и спадове: първата част на сезона не мина така, както очаквахме, но аз оценявам по достойнство факта, че не се предадохме, запретнахме ръкави и отвърнахме на удара".

"Трябва да се отбележи начинът, по който реагирахме след лятната пауза – с три поредни победи, както и поредица от шест последователни полпозиции. Разбира се, победата ни на "Монца", която дойде само ден след невероятното честване на нашата 90-годишнина".

Формула 1: Ландо Норис над всички във втората свободна тренировка

Пилотът на Макларън Ландо Норис бе най-бърз в подготовката за Гран при на Каталуния

Никола Цолов с шесто време в квалификацията на Барселона

Полпозишънът отново е за бразилеца Рафа Камара

Джордж Ръсел най-бърз в първата свободна тренировка преди Гран При на Барселона (ВИДЕО)

Британският пилот на Мерцедес - Джордж Ръсел, даде най-добро време в първата свободна тренировка преди неделното Гран При на Барселона във Формула 1, седми кръг за сезон 2027. 

Фернандо Алонсо намекна за оттегляне от Формула 1

„Вероятно това ще бъде последното ми състезание в Барселона“, каза испанският пилот

Японец ще кара за Ред Бул в първата тренировка в Барселона

Отборът на Ред Бул обяви, че Аюму Иваса ще вземе участие в първата свободна тренировка преди предстоящата този уикенд Гран При на Барселона във Формула 1

Бащата на Кими Антонели: Пътят е дълъг

Андреа Кими Антонели записа вчера пета поредна победа в хода на сезон 2026 във Формула 1 и вече има аванс от 66 точки пред Люис Хамилтън в битката за титлата