Зайдъл: Сайнц показа защо от Ферари го искаха

Зайдъл: Сайнц показа защо от Ферари го искаха

Испанецът ще премине в Скудерия през следващата година

 Ръководителят на отбора на Макларън във Формула 1 Андреас Зайдъл заяви, че представянето на неговия пилот Карлос Сайнц-младши през тази година показва защо от Ферари са привлекли испанеца.

Още преди началото на забавения заради COVID-19 сезон 2020 бе обявено, че Сайнц ще замени Себастиан Фетел в Скудерия от 2021 година. Това го постави в странната ситуация да се състезава за един отбор, въпреки че неговото бъдеще е свързано с друг такъв. Зайдъл обаче похвали Сайнц за начин, по който той се е справил със ситуацията. Германецът също така бе и категоричен, че с представянето си през тази и миналата година, испанецът напълно е заслужил привличането си от Ферари.

„Състезание като това в Турция показват качествата на Карлос. Знаем от предишни стартове през годините, че той обича тези трудни условия. Той има таланта да преценява много добре риска, който поема. Той успява да задържи колата на пистата и да печели позиции в същото време, което е голяма предимство. В такива условия още помага и когато пилотът и инженерът работят заедно от много време, какъвто е случая с Карлос и Том Саларад. Когато пистата е мокра има много комуникация между отбор и пилот. Тук опитът на Карлос си каза думата, защото той се изказваше много кратко и ясно, което ни позволяваше да сравним неговите впечатления с данните от телеметрията и да вземем най-добрите стратегически решения.„Той е страхотен пилот и затова Ферари подписаха с него за следващата година. Все пак няма как да си затворя очите пред факта, че той е напълно отдаден и мотивиран да направи най-доброто за нашия отбор, въпреки че догодина ще кара за Ферари. Нямам търпение за последните три състезания с него в нашия тим и се надявам догодина да го победим,“ бе коментарът на Зайдъл.

Три кръга преди края на шампионата Сайнц заема седмо място в генералното класиране при пилотите с актив от 75 точки, като изостава с 21 от петия Даниел Рикардо и води с една пред своя съотборник Ландо Норис. Също така испанецът записа и своето най-добро в кариерата във Формула 1, благодарение на второто си място в Гран При на Италия.

Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис