Бенфика хвърли око на германски национал

Бенфика хвърли око на германски национал

Робин Гозенс може да смени Унион с лисабонския колос

Бенфика иска да направи силна селекция за следващия сезон, в който да се опита да свали Спортинг Лисабон от трона в Португалия.

Една от зоните по терена, на които „орлите“ ще търсят подсилване, е на левият бек, като основният набелязан за там е Робин Гозенс от Унион Берлин, съобщи португалското издание „A Bola“.

Гозенс може да играе и като халф-бек, като точно такъв тип футболисти харесва Рогер Шмид, който през първия си сезон в Бенфика разполагаше с Алехандро Грималдо в тази зона на терена.

За интереса на Бенфика към Гозенс потвърди и агентът на германеца, който не попадна в състава на „Маншафта“ за Евро 2024, въпреки че се очакваше Нагелсман да разчита на него на Европейското.

Освен Гозенс, Бенфика следи и аржентинският национал Николас Талиафико от Лион, който в момента защитава цветовете на родината си на Копа Америка в САЩ.

Гозенс записа 7 гола и 4 асистенции в 37 мача от всички турнир за Унион Берлин, с който има договор до лятото на 2028 г. Цената на футболиста според „Transfermarkt“ е 12 милиона евро, но се очаква „железните“ да получат повече за германския футболист.

Франция “се разходи” за класика над Ирак (ВИДЕО)

Мбапе подгони Меси при голмайсторите, мачът бе спрян заради гръмотевична буря

Кирил Десподов и ПАОК с нов треньор начело

Италианец поема гръцкия тим

Двама защитници напускат Реал Мадрид

Раул Асенсио и Фран Гарсия се очаква да напуснат Реал Мадрид това лято, предава авторитетният италиански журналист - Фабрицио Романо

Тотнъм влиза в преговори с Ливърпул за Гакпо

Тотнъм Хотспър е започнал разговори с Ливърпул относно възможността да привлече Коди Гакпо през летния трансферен прозорец

В Италия избраха нов президент на футбола

Италианският футбол има нов лидер в лицето на Джовани Малаго

Моуриньо поиска Мак Алистър от Ливърпул

Завърналият се начело на Реал Мадрид Жозе Моуриньо е определил Алексис Мак Алистър като основната си трансферна цел за подсилване на халфовата лития на „белите“ през лятото, твърди El Nacional