Борусия М'Гладбах остави Инголщад в изпадащите (ВИДЕО)

Ларс Щиндъл вкара седмия си гол за пет мача, а Борусия спечели с 2:0 като гост

Борусия Мьонхенгладбах взе втора поредна победа като гост тази седмица и надви Инголщад с 2:0 на неговия „Ауди-Шпортпарк”, за да го остави в зоната на изпадащите след 22-ия кръг.

Борусия беше на крилете на радостта след забележителен успех с 4:2 като гост на Фиорентина, който му донесе място в осминафиналите на Лига Европа.

Първата част не донесе почти никакви голови положения и най-добрият шанс се откри пред парагваеца Дарио Лескано от домакините, но Яник Вестергаард блокира неговия удар.

Двата тима се събудиха през втората част и Ян Зомер попречи на Марвин Матип да отбележи с глава.

След час игра Оскар Венд центрира от корнер и отбелязалият хеттрик във Флоренция Ларс Щиндъл засече точно за 1:0, макар и да го направи с ръката си. Това бе седми гол в последните пет мача за бившия капитан на Хановер.

Инголщад натисна в търсене поне на точка и Зомер изби шут на израелския национал Алмог Коен.

В добавеното време гостите организираха бърза контра и Андре Хаан получи от Махмуд Дауд, за да сложи точка на спора – 2:0.

Борусия М’Гладбах е 10-ти с 29 точки, докато Инголщад е на предпоследното 17-о място с 18.

Австрийският национал няма да може да играе в надпреварата

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)