Фрайбург спря Борусия (Мьонхенгладбах)

Гостите бяха в серия от 4 победи и 1 равенство

Фрайбург победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 в първия мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Гостите бяха в серия от 4 победи и 1 равенство в последните си пет мача и се изкачиха до 2-ата позиция във временното класиране, но днес бе сложен край на похода им към върха.

Срещата започна прекрасно за Фрайбург. Още в първата минута домакините получиха дузпа. Вратарят Ян Зомер препъна откъсващия се Лука Валдшмит, а Нилс Петерсен бе точен от бялата точка за 1:0.

Борусия обаче успя да се върне в мача също от дузпа. В 20-ата минута Доминик Хайнц извърши нарушение срещу Ларс Щиндъл в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров удар, който бе реализиран от Торган Азар.

В 57-ата минута обаче Фрайбург отново излезе напред в резултата. Яник Хаберер напредна по дясното крило и пусна по земя към нахлуващия на скорост Валдшмит, който от движение отбеляза за 2:1.

В самия край на мача домакините решиха всичко с трети гол. Резервата Лукас Хьолер също записа името си сред голмайсторите.

С тази победа Фрайбург излезе на 8-ото място с 12 точки. Борусия за момента остава на 2-ото място със 17 точки, но тепърва ще се изиграят останалите мачове от кръга и вероятно ще има разместване.

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)