Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)

Вижте по-интересните резултати от последния кръг на Бундеслигата

Майнц ще играе в Бундеслигата и през следващия сезон, след като победи като гост Волфсбургс 3:1. Бохум пък ще играе плейоф, след като Унион Берлин постигна драматичен успех срещу Фрайбург.

В 18-ата минута Волфсбург поведе в резултата. Якуб Камински центрира в пеналтерията. Кевин Паредес овладя и с хубав удар в долния десен ъгъл не остави шансове на вратаря на гостите.

Майнц изравни седем минути по-късно. Браян Груда стреля от границата на наказателното поле и прати изпълнението си в левия ъгъл.

В 72-ата гостите стигнаха до пълен обрат след гол на Сеп ван ден Берг от близко разстояние.

13 минути след това Майнц официализира успеха си. Груда намери Джонатан Буркард, а той с изстрел с оформи крайния резултат.

С победата Майнц се изкачи до 13-ото място в таблицата, а Волфсбург завърши на 12-та позиция.

Бохум ще играе на плейоф, след като допусна тежка поражение като гост от Вердер Бремен с 1:4, а Унион Берлин стигна до драматичен успех в добавеното време срещу Фрайбург, за да се измъкне от опасната зона заради по-добрата си голова разлика.

Хайденхайм завърши с победа сезона, след като записа успех срещу Кьолн с 4:1.