ОБЗОР: РБ Лайпциг разби Вердер и изпревари Байерн (РЕПОРТАЖИ)

Леверкузен оцеля след драма в Берлин, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

РБ Лайпциг разби с 3:0 Вердер в домакинския си мач от 22-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин тимът на Юлиан Нагелсман изпревари Байерн и отново поведе в класирането. Баварците, които изостават на точка обаче имат мач по-малко. Утре баварците гостуват на Кьолн.

Лукас Клостерман вкара за 1:0 в 18-ата минута на празна врата след подаване на Патрик Шик. В 39-ата чешкият национал удвои след корнер. Така Шик вече има 6 попадения в 12 мача от първенството. Веднага след подновяването на играта Норди Мукиеле се възползва от нова слабост в защитата на съперника и беше точен за 3:0.

Байер Леверкузен постигна труден успех с 3:2 като гост на Унион Берлин. Победното попадение заби Карим Белараби в 93-ата минута. Преди това Кристиан Генгнер (7) и Мариус Бюлтер (87) се разписаха за домакините, а от Леверкузен вкараха Кай Хаверц (22) и Муса Диаби (83).

За гостите това бе и пета победа в последните шест срещи и те се изкачиха временно на четвъртото място с точка повече от Борусия (Мьонхенгладбах). “Аспирините” имат и две срещи повече.

Фортуна Д - Борусия М

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)