МОЩНО! ЦСКА разпиля Македония ГП с 4:0 и продължава в ЛК (ВИДЕО)

Туфегджич и Назон с дебютни голове за "армейците"

ЦСКА показа за пръв път през сезона много добър футбол и разпиля с 4:0 Македония ГП в реванша им от 2-ия предварителен кръг на Лигата на конференциите, като "Българска армия" видя два дебютни гола тази вечер.

Мачът на стадион "Българска армия" започна с натиск на домакините, които направиха много добра атака още преди изтичането на две минути игра, когато след центриране от левия фланг, топката стигна до Лазар Туфегджич в наказателното поле, но шутът на сърбина срещна гърба на защитник на гостите.

В 3-ата минута Кристиян Стойковски получи извеждащо подаване, но Густаво Бусато излезе и изби силно, намирайки Калоян Кърстев пред наказателното поле на Македония Гьорче Петров, но нападателят не успя да я овладее и тя му бе отнета.

След пет минути игра завърналия се сред титулярите Георги Йомов зентрира отдясно, но Маурисио Гарсез не успя да засече топката с глава в наказателното поле.

Гостите отговориха с удар от дистанция на Ермедим Адем, но топката мина покрай десния страничен стълб на вратата на "червените".

В следващите минути играта се успокои, като северномакедонците стояха добре прибрани в защита.

В средата на първото полувреме Стойковски получи коридор за удар и стреля от близо 20 метра, но топката мина покрай левия страничен стълб. Секунди по-късно грешка в защитата на ЦСКА доведе до топка в краката на Йон Мена Перес в наказателното поле, но ударът на колучбиеца бе блокиран от защитата в червено. От другата страна Йоан Бауренски получи топката на лявото крило, но центрирането му не намери негов съотборник в наказателното поле на Християн Стевковски.

Натискът на хората на Саша Илич даде резултат в 30-ата минута. Тогава Йомов зентрира от корнер вдясно от македонската врата. Топката стигна на далечната греда, където Гарсез се пребори за нея и я свали с глава във вратарското поле. Там бе Юрген Матей, който с безпощаден удар от воле от близо я прати в мрежата на Стевковски - 1:0 за ЦСКА.

Три минути след това Стевковски стреля коварно от пряк свободен удар. Топката тупна пред Бусато, който боксира, но кълбото остана в наказателното поле. Последва удар към вратата, който бе избит в ъглов удар от футболист в червено.

В 36-ата минута левият фланг на ЦСКА отново хвана тимът на Мухарем Байрами по бели гащи. Галин Минков получи топката на чиста позиция и центрира. Кръстев игра с глава, но не успя да насочи топката добре към противниковата врата.

В самия край на първата част Йомов центрира добре от пряк свободен удар. Топката бе свалена от далечната греда към центъра, но там удар на Йоан Бауренски мина над вратата. Това бе и последното по-опасно положение за първото полувреме.

Второто полувреме започна с размяна на ситуации, като защитата на ЦСКА изби центриране на Перес отдясно, а Георги Йомов стреля много неточно от чиста позиция в наказателното поле две минути след това. В следващите минути гостите имаха 1-2 излизания на позиция в близост до вратата на ЦСКА, но така и не затрудниха Густаво Бусато.

В 61-а минута ЦСКА успя до гголяма степен да си реши двубоя. След изритана топка напред от Мено Кох Лазар Туфегджич успя да плъзне извеждащ пас към Георги Йомов, който разстреля Стевковски за 2:0.

В 78-а минута българският представител реши всичко. След като стражът на гостите се справи с мощен удар на Вион последва корнер. Неговото изпълнение донесе ново разбъркване, а Лазар Туфегджич беше най-съобразителен, за да оформи класическото 3:0.  Три минути по-късно Маурисио Гарсес пробва удар отдалеч, но неточно.

В 81-ата минута Гарсез проби по лявото крило, нахлу в наказателното поле и стреля, но изпълнението му бе неточно. Пет минути след това Вион с нов топовен удар наказра Стевановски да избива в ъглов удар.

В тази ситуация се повтори случилото се при третия гол. След центриране от ъглов удар, топката бе избита от вратарското поле. На точката на дузпата чакаше Дюкенс Назон, който с много силен удар от десетина метра промуши топката между купа от футболисти за 4:0. Това бе дубютно попадение за хаитянския таран с екипа на ЦСКА.

ЦСКА - Македония ГП 4:0