Реал (Мадрид) отново е властелин на Европа (ВИДЕО)

„Белия балет“ спечели за пети път Суперкупата

За пети път в историята Реал (Мадрид) спечели Суперкупата на Европа.

Победителят в Шампионска лига победи с 2:0 в Хелзинки германския Айнтрахт (Франкфурт), който триумфира с трофея в Лига Европа през миналия сезон.

Точни в Канада бяха бранителят Дейвид Алаба (37) и голмайсторът на испанския гранд Карим Бензема (65).

Наставникът на „Белия балет“ Карло Анчелоти заложи на същия стартов състав, с който спечели Шампионската лига, а неговите възпитаници му се отблагодариха по най-добрия начин като Бензема пренаписа и историята на Реал.

Френският таран вече е еднолично на втората позиция във вечната ранглиста на реализаторите за мадридчани с 324 гола, изпреварвайки с 1 легендата Раул и изоставайки единствено от Кристиано Роналдо (450).

Срещата във Финландия бе дебютна в страната за „Кралския клуб“ и започна двуостро. Първата добра възможност бе за Айнтрахт и дойде в 14-ата минута, когато Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително след удар на Дайчи Камада.

Реал отговори само 180 секунди по-късно с чудесна атака, при която Бензема подаде на Винисиус, който матира вратаря Кевин Трап, ала защитник на германците изчисти топката пред голлинията.

В 24-а минута Куртоа отново трябваше да показва класа и го стори, този път след удар на Ансгар Кнауф.

Реал успя да открие резултата в 37-ата минута, след корнер и разбъркване в наказателното поле. Бензема се извиси в пеналта и стреля неточно с глава, но Каземиро не се отказа и от аутлинията успя също с глава да свали към непокрития Алаба, който отблизо нямаше как да сгреши – 1:0.

Малко преди почивката Реал можеше да удвои аванса си, ала Бензема пропусна от отлична позиция.

Скоро след началото на второто полувреме „белите“ отново бяха близо до попадение, след образцова многоходова комбинация, завършена от Винисиус, но Трап съумя да спаси.

Доминацията на Реал обаче продължи и в 61-ата минута Каземиро разтресе напречната греда, а в 65-ата Бензема удвои. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и получи хубав пас, след което без забавяне прати топката в мрежата от точката за изпълнение на дузпа - 2:0.

Това сякаш окончателно уби интригата в двубоя и до края му Анчелоти даде официален дебют на 2 от летните попълнения - Орелиан Чуамени и Антонио Рюдигер.

Повече попадения до края не паднаха и така Реал започна сезона с трофей, докато Айнтрахт загуби първия си мач за Суперкупата на Европа.

РЕАЛ (МАДРИД) - АЙНТРАХТ (ФРАНКФУРТ) 2:0
1:0 Алаба (37)
2:0 Бензема (65)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Модрич, Каземиро, Кроос, Валведре, Бензема, Винисиус;

Айнтрахт Франкфурт: Трап, Туре, Тута, Н'Дика, Кнауф, Соу, Роде, Ленц, Линдстрьом, Камада, Боре;