Левски пречупи Берое и погледна към върха (ВИДЕО)

„Сините“ спечелиха с ранен дебютен гол на Попето

Левски постигна втората си победа далеч от дома през сезона в efbet Лига, след като спечели с 1:0 визитата си на Берое.

„Сините“ изравниха баланса си като гости през кампанията и вече са 7-ми в класирането с 21 точки, докато домакините останаха с 11 в своя актив след втората си поредна загуба с новия си треньор Николай Киров.

Единственото попадение в последния мач от 12-ия кръг на футболното ни първенство реализира още в 3-ата минута Ивелин Попов, за когото то бе първо след летния трансфер на „Герена“.

Така момчетата на Станимир Стоилов вече изостават само с 5 точки от лидера ЦСКА 1948 като имат и с цели 3 изиграни мача по-малко от „червените“.

Освен гола, в понеделник вечер те удариха и една греда, като направиха и няколко пропуска пред вратата на „зелените“.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за Левски, защото гостите успяха да открият резултата още в 3-ата минута.

Тогава завърналият се сред титулярите вратар на домакините Иван Караджов излезе неразчетено при едно центриране и така подари топката на Ивелин Попов, за когото остана най-лесното.

Бившият капитан на националния ни отбор я прати в опразнената мрежа, за да реализира дебютния си гол с екипа на „сините“ и по този начин да им даде аванс в резултата.

Секунди след попадението Роналдо оставаше очи в очи с Караджов, ала съдията Георги Кабаков отсъди нарушение, вместо да пусне авантаж, за което се извини на футболиста на Левски.

Отговорът на Берое дойде в 9-ата минута, когато Симеон Мечев отправи опасен изстрел от свободен удар, ала прати топката на сантиметри от целта.

Пет минути по-късно Илиян Стефанов и Филип Кръстев комбинираха добре и последният шутира, ала Караджов успя да се справи.

След още 7 минути вратарят на Берое спаси и удар на Цунами от дистанция, а в 28-ата минута Уелтън нацели гредата след шут от движение с външен фалц.

В 34-ата минута „сините“ поискаха дузпа заради нарушение срещу Георги Миланов, ала такава не последва.

Въпреки това, те се оттеглиха на почивка с гол аванс. След паузата играта бе равностойна. В средата на второто полувреме двата отбора си размениха по един неточен удар, дело на Миланов и Абубакар Тунгара.

В 69-ата минута пък Уелтън бе изведен в пеналта и реши да подаде на Роналдо, чийто изстрел попадна право в ръцете на Караджов.

Малко след това двамата размениха ролите си, ала Уелтън се размина с топката.

Междувременно бяха извършени няколко промени от двамата треньори, които обаче не доведоха до промяна на статуквото и в крайна сметка Левски взе своето.

Берое – Левски 0:1
0:1 Ивелин Попов (3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Руи Педро , 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 13. Анисе Абел, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (к), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев;

Треньор: Николай Киров;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петри, 5. Ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 14. Илиян Стефанов, 30. Филип Кръстев, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов;

Треньор: Станимир Стоилов.