Драма в Дортмунд: Борусия вкара на Байерн в 95-ата минута (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ взеха точка след частичен обрат от 0:2

Борусия (Дортмунд) стигна до драматично равенство 2:2 с гостуващия Байерн (Мюнхен) в голямото дерби от 9-ия кръг на германската Бундеслига.

„Жълто-черните“ се добраха до точката с гол в 95-ата минута на резервата Антони Модест, който освен това асистира и на Юсуфа Мукоко за първото попадение на домакините.

Гостите завършиха „Дер Класикер“ с 10 души и имаха аванс от 2 гола до 74-ата минута.

Леон Горецка откри в 33-ата, а 20 по-късно Лерой Сане удвои. В 90-ата минута появилият се на почивката Кингсли Коман получи втори жълт картон и бе изгонен, а в добавеното време Дортмунд се възползва и ликува.

Иначе шампионите от Байерн изглеждаха с абсолютен контрол над мача, след като вкараха два гола с далечни удари. В 33-ата минута Леон Горецка откри резултата с шут от дъгата пред наказателното поле. Това бе и първият точен удар на баварците в мача. 20 минути след това Лерой Сане покачи на 2:0 с подобно изпълнение.

Борусия обаче успя да възкреси надеждите си за нещо в мача в 74-тата минута с попадение на младия нападател Юсуфа Мукоко.

Осем минути след това Антони Модест направи невероятен пропуск, след като от броени метри не успя да засече топката с десния крак и да я прати в напълно опразнената врата за 2:2.

Истинската драма обаче предстоеше в самия край. В 90-ата минута Кингсли Коман бе изгонен от игра заради втори жълт картон за задържане на съперник. Така в оставащите минути играта се пренесе в и около наказателното поле на Байерн, а там се включи и вратарят на домакините Александър Майер. В последните секунди на добавеното време Нико Шлотербек достигна до аутлинията една изритана напред топка и с ювелирно центриране с левия крак я качи на главата на Модест, който оставен сам на задната греда реализира за 2:2.

С равенството и двата отбора остават с актив от 16 точки, с който разделят трето и четвърто място. Лидерите Унион Берлин и Фрайбург имат по 17, но са и с мач по-малко.