Кръгът в Бундеслигата: Байерн с пестелива победа, Лайпциг със зрелищно реми (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 2:0 като гост в мач от 11-ия кръг в Бундеслигата. Двете попадения за баварския тим бяха дело на Джамал Мусиела и Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Мачът започна с мигновен натиск на гостите. В 4-ата минута Серж Гнабри си отвори пространство да стреля, но неговият удар бе отразен от Оливер Бауман.

След центриране от корнер в 18-ата минута, Джамал Мусиала засече подаването на Леон Горецка, за да открие резултата.

Само три минути по-късно Горецка си отвори пространство, за да шутира в наказателното поле, но неговият удар бе отразен от Бауман.

Джамал Мусиала проби чрез дрибъл в наказателното поле в 32-ата минута и стреля опасно, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Хофенхайм.

Серж Гнабри комбинира с Ерик Максим Чупо-Мотинг с добър пас в наказателното поле. Той завърши прецизно, за да удвои аванса на Байерн в 38-ата минута.

В самия край на първото полувреме Гриша Промел шутира опасно към вратата на Байерн Мюнхен, но Свен Улрайх отрази.

Джорджинио Руте стреля опасно от границата на наказателното поле в 70-ата минута, но неговият удар не застраши вратата на баварците.

След този успех Байерн Мюнхен си запазва 2-ата позиция във временното класиране в Бундеслигата с актив от 22 пункта, докато Хофенхайм е на 6-о място със 17 точки.

В друг мач, който се изигра по същото време Аугсбург и РБ Лайпциг не успяха да се победят и завършиха 3:3. Мергим Бериша даде аванс за баварския тим в 34-ата минута от дузпа. Ермедин Демирович удвои аванса за Аугсбург в 51-ата минута, а 13 минути по-късно Рубен Варгас вкара третото попадение. РБ Лайпциг се надигна в последните минути на срещата и вкараха три експресни попадения в последните 17 минути на мача. Головете бяха дело на Андре Силва, Кристоф Нкунку и Уго Новоа Рамос.

Аугсбург заема 12-о място с актив от 14 пункта, докато „биковете“ са 9-и с 16 точки.

Байер Леверкузен и Волфсбург също завършиха наравно – 2:2. За „аспирините“ се разписаха Муса Диаби и Джереми Фримпонг. За Волфсбург едният гол бе дело на Максимилиан Арнолд, а другият бе автогол на Роберт Андрих.

Байер Леверкузен е 14-и във временното класиране в Бундеслигата с актив от 9 точки, докато Волфсбург е една позиция над днешния си съперник с 11 пункта.

ОФИЦИАЛНО: Айнтрахт откупи нападател от ПСЖ