Хебър спря черната серия с точка в София (ВИДЕО)

Септември стигна до 1:1 с гол четвърт час преди края на „Васил Левски“

Хебър (Пазарджик) прекъсна с реми серията си от 5 загубени визити на 0 в българската футболна efbet Лига.

Новаците стигнаха до равенство 1:1 при гостуването си на Септември (София) от 17-ия кръг.

Те откриха резултата с гол на Георги Търтов в 25-ата минута, но в 75-ата Атанас Кабов оформи крайното 1:1 на националния стадион „Васил Левски“.

След равенството Септември има 14 точки и остана 2 пред Хебър, който заема 14-ото място във временното класиране.

Иначе срещата започна с със страхотен индивидуален пробив отляво на Кабов. В 3-ата минута той намери непокрития пред ъгъла на вратарското поле Мартин Петков, който обаче не бе концентриран и пропусна отличната възможност.

Хебър отговори с добър шанс, но също не го използва, за да се стигне до 15-ата минута, когато Димитър Костадинов вкара гол, ала той бе отменен заради засада.

Гостите поведоха в 25-ата минута чрез Георги Търтов. Богомил Божуркин отне топка от Илия Миланов в средата на терена и влезе с нея в наказателното поле, след което подаде на дясното крило.

Търтов овладя топката и я промуши между вратаря и защитник на Септември за 1:0.

В края на полувремето пък Роберт Мазан от Хебър бе изгонен заради удар без топка срещу съперник, но главният съдия Кристиян Колев отмени решението си след намеса на системата VAR.

Хебър отстъпваше игрово на Септември, но направи първото голово положение и във второто полувреме.

Голмайсторът Търтов центрира на далечна греда към Ивайло Михайлов, който стреля към обратния ъгъл, но топката премина покрай гредата.

Минута по-късно и Търтов стреля от малък ъгъл, но Димитър Шейтанов спаси, въпреки че първоначално изпусна топката.

Септември стигна до опасно положение в 75-ата минута, когато Атанас Кабов получи топката зад гърба на защитата, овладя я на гърди и я изпрати с много силен удар в мрежата зад Петър Дебърлиев.

Хебър пропусна следващото положение, след като Муса Сила намери Арсенио Валпоорт в наказателното поле и последният не успя да уцели вратата.

Петър Дебърлиев пък спаси точката за Хебър с важна намеса след точен удар на Димитър Костадинов от статично положение в 89-ата минута.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 1:1
0:1 Георги Търтов (25)
1:1 Атанас Кабов (75)

Стартови състави:

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 20. Мартин Петков, 13. Мартин Николов, 9. Димитър Костадинов;

Хебър (Пазарджик): 1. Петър Дебърлиев, 39. Ивайло Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 28. Осира Корнел, 8. Алехандро Гарсия, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов, 97. Венсан Марсел, 9. Есеола Хабиб.

Пирин и Ботев Враца откриват плейофната фаза в първенството

Срещата е днес от 20:00ч.

Черно море се прицели в Пламен Илиев?

Иван Дюлгеров най-вероятно напуска след края на сезона и "моряците" се оглеждат за заместник

ЦСКА ще удари за втори път Левски в дербито

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града