Тройка със сирената донесе успех на Берое над Левски

Първа победа за старозагорци в Балканската лига

Корнелиъс Хъдсън вкара тройка със сирената и донесе първа победа за Берое в новия сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Старозагорци надделяха над Левски с 88:85 (23:18, 20:21, 31:18, 14:28), а срещата се игра в столичната зала "Универсиада".

Двубоят беше първи за Берое в регионалната надпревара, а за "сините" загубата е втора поредна.

Левски игра без Асен Великов в двубоя, а Берое не използва Робърт Георгиев.

Гостите спечелиха първата четвърт с 23:18, а на почивката имаха аванс от 43:39.

Играчите на Берое изиграха силна трета част и поведоха със 74:57 след 30 минути. Домакините обаче не се предадоха и успяха да изравнят 85:85 след два наказателни удара на Джон Флорвиъс. Тройката на Хъдсън със сирената обаче донесе успеха на гостите.

Дариъс Хол вкара 20 точки за Берое, по 17 добавиха Дарин Иванов и Хъдсън. С 14 точки се отличи Ерик Димитров.

За Левски Алън Арнет реализира 20 точки, Лъчезар Димитров добави 16, Джон Флорвиъс и Златин Георгиев записаха съответно 14 и 13 точки.

В следващия си мач от турнира Берое ще бъде домакин на Милениум Кодио (Черна гора), а "сините" ще приемат същия съперник ден по-късно.