В дербито на Севиля: Голово реми и 3 червени картона (ВИДЕО)

Бетис остана в топ 4 на „Ла Лига“ след 1:1 с 9 души у дома

Бетис остана четвърти в класирането на испанската „Ла Лига“ след домакинско реми 1:1 в градското дерби със Севиля от 13-ия кръг, което предложи много драма, 3 червени картона и греда.

Съперникът на Лудогорец в Европа завърши "Ел Гран Дерби" с 9-има футболисти на терена, макар че гостите първи останаха с човек по-малко.

В 38-ата минута, след намесата на VAR, главният рефер даде директен червен картон на Монтиал заради опасно влизане с бутоните в глезена на Морено. След като тимът му остана с човек по-малко, Сампаоли реши да замени Рафа Мир с Хесус Навас. 50 секунди след появата си на терена Навас имаше малшанса да си отбележи автогол. Каналес овладя едно центриране в наказателното поле, Гудел се опита да изчисти, топката рикошира в Навас и влезе във вратата на Боно, който я докосна, но не успя да я спре.

В добавеното време на първата час главният рефер Хосе Санчес показа втори жълт картон след намесата на VAR. Този път официалните лица решиха, че Фекир умишлено е ударил с лакът Папу Гомес.

В 49-ата минута Бетис остана с девет човека, след като Броха Иглесиас получи директен червен картон заради опасно влизане в гръб на Жордан.

Севиля обаче дълго време не успяваше да се възползва от численото си превъзходство. Ерик Ламела пропусна една чудесна ситуация. Едгар Гонсалес, който изигра страхотен мач в отбраната на домакините, пък изчисти топката пред голлинията. Когато не се виждаше как гостите ще се разпишат, Неманя Гудел отправи страхотен изстрел от 30-ина метра в в 83-тата минута, с който изравни ррезултата. В 90-ата минута Гудел можеше дори да донесе победата на своя отбор, но негов удар срещна напречната греда. В 95-ата минута пък Клуаидо Браво спаси поредния изстрел на сърбина.

С тази точка Севиля се измъкна от зоната на изпадащите, защото вече има 11 от 13 мача.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел