18-годишен измъкна Реал Мадрид от резил срещу Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха 1:1 на "Бернабеу" за радост на Барселона

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в дербито от 23-ия кръг на Ла Лига, на "Сантиаго Бернабеу". „Рохибланкос“ завършиха мача с човек по-малко, след като Анхел Кореа бе изгонен с директен червен картон в 64-ата минута.

Марко Асенсио отправи опасен удар в 10-ата минута, но Ян Облак внимаше и успя да спаси. Минута по-късно Едер Милитао намери Карим Бензема в наказателното поле на Атлетико Мадрид, а французинът стреля, но прати топката в аут.

Винисиус Жуниор отправи тежък удар в 16-ата минута, но Марио Ермосо успя с глава да я отбие.

Яник Караско се опита да изненада Тибо Куртоа в 22-ата минута, но белгиецът внимаваше, плонжира и спаси.

Рейналдо Мандава получи контузия в 23-ата минута и бе сменен от Хосе Мария Хименес.

Антоан Гризман центрира опасно от корнер в наказателното поле на Реал Мадрид в 28-ата минута, но след това топката се удари в главата на Хименес и бе изчистена.

Карим Бензема комбинира с Федерико Валверде в 52-ата минута, а той стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

Атлетико Мадрид разви добра атака в 61-ата минута. Караско подаде към Гризман, който стреля от границата на наказателното поле на Реал, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Две минути по-късно Валверде стреля от въздуха, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Ян Облак.

Атлетико Мадрид остана с човек по-малко в 64-ата минута, когато Анхел Кореа бе изгонен с директен червен картон от съдията Хил Мансано за удар без топка срещу Антонио Рюдигер. Останаха съмнения, че решението на рефера бе пресилено.

Атлетико Мадрид поведе с 1:0 в 78-ата минута, когато Антоан Гризман центрира от фал в наказателното поле на Реал Мадрид, където Хосе Хименес бе изпуснат от Едер Милитао, след което стреля с глава, топката срещна левия страничен стълб на вратата на Тибо Куртоа и влетя в мрежата му.

Реал Мадрид изравни резултата в 85-ата минута, когато Лука Модрич центрира от корнер в наказателното поле на Атлетико, където Алваро Родригес бе изпусна и стреля с глава, топката срещна левия страничен стълб на вратата на Ян Облак и влетя в мрежата му.

Карим Бензема отправи силен удар в 87-ата минута, но в ръцете на Ян Облак.

Минута по-късно Орелиен Чуамени стреля от сериозна дистанция, в ръцете на Ян Облак.

Реал Мадрид се опита да натисне в добавеното време, търсейки победен гол, но така и не успя да стигне до по-сериозна заплаха към вратата на Облак.

След това равенство Реал Мадрид изостава на седем точки от лидера Барселона, който е и с мач по-малко. „Кралете“ са втори с 52 точки, докато каталунците имат 59. Атлетико Мадрид е четвърти с 42 точки.

Гуардиола: Не отписвайте Ливърпул за титлата