Малеш-Микрево победи Рилци 2006 с 3:1

В мач от XV круг на АОГ „Струма”

В стадиона в Микрево в мач от 15 кръг за първенството на АОГ „Струма” се срещнаха отборите на местния „Малеш-Микрево” и ФК „Рилци 2006” от с. Рилци.

Още след първия съдийски сигнал се видя, че мачът ще бъде доста оспорван, защото футболистите и на два тима търсеха отбелязване на първия си гол в срещата.

През първата част на двубоя не се стигна до реализиране на попадение и в двете врати и футболистите се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част на срещата старши треньорът на домакините Благовест Якимов поетапно пусна в игра Кирил Дамбов, Аспарух Шекеров, Асен Димитров, Кирил Иванов и Благовест Костадинов.

Всички те се отчетоха по достоен начин за оказаното им доверие от страна на наставника им.

При бърза контраатака на отбора на „Малеш-Микрево” Кирил Дамбов зарадва привържениците си с красиво попадение за 1:0.Няколко минути по-късно Мартин Топузов от гостите изравни за 1:1.

Това не отчая футболистите на домакините и те продължиха да се озовават по-често пред вратата на гостите. Атаките им  се редяха една след друга, но до ново попадение така и не се стигаше.

Едва в 80-та минута Благой Атанасов успя да реализира една от атаките за 2:1, а три минути преди края на срещата отново той вкара гол за 3:1.