Девойките на Варна ДКС с триумф в квалификациите

Девойките на Варна ДКС спечелиха единия от четирите квалификационни турнири от първенството по волейбол за подрастващи до 20 години.

Възпитаничките на треньора Милен Стоянов не оставиха шансове на своите опоненти и записаха три категорични победи.

В зала “Младост” на морската столица варненки надиграха последователно отборите на Хебър с 3-0 гейма, Славия с 3-1 и Марек с 3-0 и убедително заеха първото място в своята група.

Така те се класираха за финалната фаза на пресявките. В нея Варна ДКС ще спори със съставите на Левски, Дея спорт (Бургас) и ВА Стойчев – Казийски. В другия поток са Велбъжд (Кюстендил), Славия, Локомотив 1929 София и Пирин (Разлог).

Заелите първите две места в групите на двата допълнителни турнира се класират за Държавните финали за девойки U 20. Там ще участват 8 тима, като домакините и датите на вторите квалификации ще бъдат обявени по късно.

В спора за титлата в тази възрастова група вече добиха право на участие отборите на ЦСКА, ЦПВК, Марица и Казанлък.