Арсенал продължава натиска върху Сити с 2:0 над Нюкасъл (ВИДЕО)

"Топчиите" отново са на точка зад "гражданите"

Арсенал победи с 2:0 Нюкасъл като домакин и не изпуска лидера Манчестър Сити от очи. В момента "топчиите" са с 81 точки - една зад "гражданите", които имат и мач по-малко. Нюкасъл пък може да падне до четвърта позиция, ако Манчестър Юнайтед спечели срещу Уест Хем по-късно днес.

Двубоят започна вихрено. Още във втората минута Джейкъб Мърфи стреля от точката на дузпата, но топката се отби в левия страничен стълб и не влезе във вратата на Рамсдейл.

В 7-ата минута първоначално бе свирена дузпа за игра с ръка на Якуб Кивиор, но след преразглеждане с ВАР Крис Кавана отмени 11-метровия наказателен удар.

Седем минути след това Арсенал поведе в резултата. Жоржиньо подаде на Мартин Йодегор и с плътен изстрел от дистанция матира Ник Поуп.

В 21-ата минута Габриел Мартинели излезе очи в очи със стража на Нюкасъл, но той внимаваше и отрази опита му с добро спасяване.

В седмата минута на добавеното време към първата част Ник Поуп реагира страхотно при изстрел на Йодегор, насочен към левия ъгъл.

В началото на втората част Нюкасъл можеше да изравни резултата. След центриране в наказателното поле Александър Исак с глава уцели десния страничен стълб. Само три минути след това Мартинели пък уцели напречната греда.

В 72-ата минута Мартинели прати остър пас в наказателното поле, а Фабиан Шер засече топката в собствената си врата.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел