Интер излезе втори в Серия "А" след успех над Сасуоло (ВИДЕО)

Грандът от Милано вкара 4 на противника

Интер постигна важен успех с 4:2 при домакинството си на Сасуоло от 35-ия кръг на Серия А. Така „нерадзурите“ са втори с 66 точки, колкото има и третият Ювентус, но с мач по-малко. Ссуоло е 13-и с 44.

В 11-ата минута Арманд Льорианте центрира към Доменико Берарди, който засече в мрежата на Интер, но попадението не бе зачетено заради засада след намеса на ВАР.

Четири минути след това Хоакин Кореа се разписа, но и неговият гол не бе признат заради нередовна позиция.

В 19-ата минута Матеуш Енрике пропиля невероятна възможност, след като получи центриране от крилото и с глава не намери очертанията на вратата от изгодна позиция.

В 41-ата минута Самир Ханданович отказа Давиде Фратези, който стреля опасно към долния ляв ъгъл.

Секунди след това Интер излезе напред в резултата. Данило Д‘Амброзио намери Ромелу Лукаку с отлично подаване, белгиецът се отскубна от защитата и с мощен удар в горния ляв ъгъл се разписа за 1:0.

„Нерадзурите“ удвоиха аванса си в 55-ата минута, когато малшансът сполетя Руан Тресолди и той си отбеляза автогол.

Три минути по-късно Хенрик Мхитарян пусна за Лаутаро Мартинес, който нанесе удар от дистанция, който намери мрежата на Андреа Консили – 3:0.

В 63-ата минута Сасуоло върна едно попадение. Доменико Берарди намери непокрития Матеуш Енрике, а той без проблеми прати топката в мрежата на Интер за 3:1.

Сасуоло отбеляза още едно попадение в 77-ата минута, когато Рожерио центрира за Давиде Фратези, а той с глава намали изоставането на „неровердите“ до 2:3.

В последната минута от редовното време интригата приключи, след като Марсело Брозович изведе чудесно Ромелу Лукаку, а той насочи топката прецизно в далечния ъгъл на вратата на Консили и оформи крайното 4:2.