Верстапен най-бърз в първата тренировка в Барселона

Той изпревари Серхио Перес и Естебан Окон

Лидерът в генералното класиране за сезона Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" даде най-добро време в първата свободна тренировка преди неделното Гран При на Испания във Формула 1.

Двукратният световен шампион Ферстапен направи най-бърза обиколка на пистата в Барселона за 1:14.606 минута и остави на 0.768 секунди съотборника си Серхио Перес.

Трети на 0.812 зад нидерландеца се нареди Естебан Окон (Франция) с "Алпин".

Първата тренировка никога не е добър ориентир за скоростта на състезанието, тъй като отборите работят върху различни настройки, но Верстапен отново се оплака от болида си. Нидерландецът каза по радиото, че колата не е перфектна и е "подскочила" на два конкретни завоя. Пилотът на "Ред Бул" е фаворит за пета победа в седем състезания този сезон. Перес спечели другите две.

Ферстапен триумфира в Гран При на Монако миналия уикенд и може да направи същото в Испания с много по-подходяща за него писта.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" завърши на 12-о място в първата сесия, на 1.239 секунда зад Ферстапен.

В генералното класиране за сезона нидерландецът има 144 точки и води с 39 пред Перес, а трети е Фернандо Алонсо (Испания) с "Астън Мартин" с 93 точки.

Втората свободна тренировка е по-късно днес.