Край: Лудогорец пренаписа историята с 12-а поредна титла! (ВИДЕО)

Шампионите пречупиха храбър Черно море

Лудогорец продължи най-дългата серия в света по последователни титли, която все още е в ход.

Разградчани спечелиха с минималното 1:0 гостуването си на Черно море от последния кръг на efbet Лига и за 12-и пореден път са шампиони на България.

Този път, за разлика от доста предишни години, те си осигуриха златните медали по изключително драматичен начин, в последния възможен момент като финишираха само с точка аванс пред ЦСКА.

Матиас Тисера откри резултата на „Тича“ малко след началото на второто полувреме, след центриране на Кирил Десподов, за да осигури победата и актив от 85 пункта след 35 изиграни мача, довел до безпрецедентна 12-а поредна титла на „орлите“.

Така те вече са в 4-ата най-дълга серия от спечелени шампионати в цялата световна история на футбола, като са само на един трофей от топ 3, където отборите са с по 13 отличия.

Сега обаче възпитаниците на Ивайло Петев могат да празнуват, защото заслужиха да играят в квалификациите на Шампионската лига през новия сезон.

Първата възможност за попадение се откри пред тях още в 7-ата минута, но капитанът им Кирил Десподов не улучи добре топкатa, след като я пое на гърди и опита красиво изпълнение.

В 9-ата минута отново той получи на добра позиция и този път стреля добре, ала защитник на домакините блокира удара му в корнер.

Вихреното начало на Лудогорец продължи, но защитата на Черно море бе добре подредена и до средата на първото полувреме допусна само още 2 опасни центрирания, които обаче се оказаха без адресат.

В 22-ата минута гостите първо поискаха дузпа, каквато нямаше, защото Влатко Дробаров не игра с ръка в наказателното поле, а секунди след това Десподов сложи топката на главата на Игор Пластун от втори последователен корнер, ала защитникът стреля покрай вратата.

В 28-ата минута Десподов отново центрира, този път след контраатака и пробив по фланга, намирайки непокрития в наказателното поле Видал, чийто удар обаче бе крайно неточен.

Черно море отговори с първия си изстрел към вратата секунди по-късно, когато Александър Василев стреля мощно, но доста над целта.

Веднага след това действията се пренесоха пред другата врата, където Дюлгеров спаси без проблеми удар на Мануел Шоу.

В 36-ата минута Черно море пропиля страхотна възможност да открие резултата. Матеус Машадо бе изведен в коридор сам срещу вратаря и стреля по земя, но Серджио Падт показа класа и майсторски спаси с 1 ръка.

В същото време ЦСКА поведе на Левски в играещото се междувременно вечно дерби в София и оглави временното класиране.

В 38-ата минута Десподов центрира към пеналта, където Матиас Тисера засече с глава, ала стреля много неточно.

Така почивката дойде при нулево реми, а по време на паузата Илиан Илиев реши да замени Машадо с Едгар Пачеко и да смени схемата на игра.

Това даде резултат, защото Черно море започна второто полувреме доста по-добре от първото. Скоро след началото му Алекс Фернандес стреля много мощно по диагонала, ала Падт внимаваше и изби в корнер.

След неговото изпълнение се стигна до грешка на домакините, от която се възползва Тисера, чийто шут бе избит от Дюлгеров в ъглов удар.

Десподов застана зад топката и центрира към пеналта, където тя бе продължена към Тисера на далечната греда и той отблизо откри резултата в 50-ата минута.

Така Лудогорец отново си върна върха във временното класиране и направи важна крачка към защита на титлата си.

След попадението тимът заигра по-предпазливо, докато домакинските фенове не спираха да подкрепят своите любимци, както и да освиркват бурно спорните съдийски отсъждания на Волен Чинков.

„Моряците“ трудно достигаха до чисти голови положения, въпреки смелата си игра, а и гостите не позволиха нови сериозни опасности пред своята врата.

Прекъсванията заради здравите единоборства, като и няколко смени в двата състава, накъсаха сериозно срещата.

В 86-ата минута резервата Атанас Илиев се размина на сантиметри от това да засече с глава, а в 89-ата Лудогорец остана с човек по-малко, тъй като Клод Гонсалвеш получи втори жълт картон и бе изгонен с червен.

Треньорът им Ивайло Петев също бе предупреден официално заради бурната си реакция впоследствие, но въпреки това възпитаниците му взеха своето, за да ликуват отново като шампиони на България.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Матиас Тисера (50)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов (к), 8. Мазир Сула, 11. Алекс Фернандес, 7. Матеус Машадо, 86. Исмаил Иса;

Треньор: Илиан Илиев;

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Гонзало Гордон-Пипа, 6. Якуб Пиотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов (к), 16. Аслак фон Витри, 22. Франко Русо, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал;

Треньор: Ивайло Петев;

Съдия: Волен Чинков;

Стадион: "Тича", Варна