Добрин Гьонов и Ивета Банкова вече са директори в БФС

Добрин Гьонов и Ивета Банкова вече са директори в БФС

Те ще са заместници на изпълнителния директор Андрей Петров

От днес, 1 октомври длъжността заместник изпълнителен директор на Българския футболен съюз заемат Добрин Гьонов и Ивета Банкова.

Изпълнителният директор Андрей Петров също встъпва официално на поста си от днес, посочват от централата.

Добрин Гьонов ще отговаря по футболните въпроси във Федерацията. Специализира  „Международна икономика“, а по-късно придобива и магистърска степен „Икономика и финанси“ от университета в Падуа, Италия. Преди това завършва Италианския лицей в София. Гьонов има управленски опит във футбола и е тясно запознат със спорта. От 2016г. до момента е бил част от ръководството, като изпълнителен директор на клуб ФК ЦСКА 1948, член на УС на Българска професионална футболна лига (БПФЛ), както и член на работната гурпа на Европейската клубна асоциация ECA.

От малък тренира фехтовка и печели единадесет републикански шампионата и „Купа България“. Рекордьор е в класацията за най-добър български фехтовач на престижния турнир „Аспарухов меч“, с 5 отличия.

Ивета Банкова ще бъде заместник изпълнителен дериктор по международните въроси и ще работи в тясно сътрудничество с централите на  ФИФА и УЕФА.

Банкова е завършила специалност „Футбол“ в Националната спортна академия (НСА), а по-късно  и магистърска степен по Спортен мениджмънт.
Отделно от това е преминала редица специализации и обучителни програми на най-високо ниво във ФИФА и УЕФА.

Ивета Банкова има 17-годишен стаж в националната ни футболна централа. Тя заема позицията директор на Международния отдел на Българския футболен съюз  с доказани професионални качества и има богат опит като делегат на мачове под егидата на европейската централа УЕФА, допълват от БФС.

Насар се срещна с Пеевски

Пеевски и Насар се обединиха за това, че подкрепата за развитието на спортистите е гарант за нови победи и спортни постижения

Министър Иван Пешев награди с парична премия световния шампион Ружди Ружди

Ружди триумфира на шампионата на планетата по лека атлетика за хора с увреждания в Индия

Заместник-министър Димитър Георгиев даде старт на „Маратон София 2025“

Близо 8000 души от 66 страни застанаха на старта на 42-рото издание на състезанието

Зам.-министър Петър Младенов: През последното десетилетие България инвестира над 50 милиона евро в младите хора.

„До 2029 г. си поставяме за цел да открием първия Балкански младежки център"

Весела Лечева: Надявам се нашите спортисти да бъдат подкрепени с по-голям бюджет

Председателят на БОК коментира триумфа на Карлос Насар

Весела Лечева: Големите успехи на българските спортисти контрастират ярко с петното, което бе хвърлено върху БОК

Карлос Насар постигна уникален успех, печелейки трета световна титла с нов световен рекорд.

Киселова към Насар: Продължавайте все така уверено да печелите битки

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова поздрави Карлос Насар за спечелването на трета световна титла на шампионата по вдигане на тежести във Фьорде, Норвегия, съобщиха от пресцентъра на парламента.

Министър Пешев поздрави Насар

Министърът на младежта и спорта Иван Пешев поздрави Карлос Насар за спечелената трета поредна световна титла във вдигането на тежести в Норвегия.

УЕФА даде за пример България в борбата с дигиталната зависимост сред децата (ВИДЕО)

Във фокуса попадна Футболното училище на Ботев Пловдив, което бе посочено като  пример