Fibank с още една стъпка напред в намаляването на въглеродните емисии върху околната среда

Fibank с още една стъпка напред в намаляването на въглеродните емисии върху околната среда

Вижте подробности

Fibank (Първа инвестиционна банка) добавя още един значителен елемент към своята дългосрочна зелена стратегия. От 2022 г. банката започна поетапно преминаване към доставка на електроенергия от възобновяеми източници от водещия търговец „Болкан Лоджик“ ООД. „Зеленият“ ток се използва за покриване на 100% от нуждите от електроенергия на банката на територията на цялата страна.

По този начин през 2023 година Fibank допринесе за намаляване на въглеродния си отпечатък от ежедневната дейност и предотвратяване на около 8000 тона въглеродни емисии. Толкова емисии се равняват на около 33 млн. км. (като да обиколим Земята около 800 пъти по екватора) или да заредим 528 133 473 смартфона.

Това е още една стъпка, която Първа инвестиционна банка предприема по пътя към превръщането си в модел за подражание по отношение на извършването на модерен и устойчив бизнес.

Припомняме, че през 2022 г. най-голямата банка с мажоритарен български капитал премести централата си в нов еко дом, като обедини всички свои административни звена, опериращи на територията на град София, в нова сграда, сертифицирана по BREEAM ниво “Excellent”. Освен с всички необходими удобства за работата на служителите и обслужването на клиентите, единадесетте етажа на новата централна сграда на ПИБ са оборудвани със система от ново поколение за управление на микроклимата с индивидуални настройки на отделните офиси и стаи, което също допринася за намаляване на отделяните емисии.

Fibank предлага и редица кредитни продукти, насочени както към бизнеса, така и към домакинствата, стимулиращи и подпомагащи преминаването им към зелена енергия.

CT Interactive утвърждава лидерското си присъствие в Словакия с ново поколение гейминг съдържание

Тази стратегическа стъпка въвежда селекция от водещи заглавия

Весела Лечева и кметът на Враца проведоха работна среща преди домакинството на Олимпийския фестивал

Председателят на БОК Весела Лечева проведе работна среща с кмета на Враца Калин Каменов, информираха от БОК.

50 млади таланти участваха във финалния национален кастинг на Академия БФС

Българският футболен съюз поставя началото на дългосрочна инвестиция в бъдещето

ФИФА поздрави Меси за пренаписването на историята

Аржентинецът вече е най-резултатният футболист на световни първенства

МОК възстанови финансирането на БОК след близо година

Международният олимпийски комитет възстанови финансирането на Българския олимпийски комитет, което беше замразено близо една година.

Кърсти Ковънтри поздрави Весела Лечева за успешния финал на сагата в БОК

Президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Кърсти Ковънтри е поздравила Весела Лечева за успешния финал на сагата в Българския олимпийски комитет.