ФИФА извади отборите от Судан от всички турнири

ФИФА извади отборите от Судан от всички турнири

Наказанието идва заради намеса на правителството в работата на Футболната асоциация на страната

Световната федерация по футбол (ФИФА) обяви, че спира от участие отборите от Судан за неопределен срок от време заради намеса на правителството в работата на Футболната асоциация на страната. Това означава, че три клуба от тази държава ще бъдат извадени от участие в Африканските клубни турнири. Два от тези три отбора са дисквалифицирани часове преди да играят мачовете си в петък вечерта. Третият от тях трябваше да играе мача си през уикенда, но пък и си беше осигурил предсрочно място на четвъртфиналите на турнира за Купата на КАФ.

Судан ще остане с наказание изваждане от международни футболни участия до момента, в който министерството на правосъдието на страната не отмени решението си да отстрани президента на Суданската Футболна Асоциация и останалите членове от Борда, обяви ФИФА. Световната федерация още веднъж подчерта, че не толерира намеса на държавата и политиците в работата на спорта. Решението е взето на 27-и юни, но беше обявено днес.

Засегнатите отбори са Ал Хилал Омдурман и Ал Мерейк, които се състезават в Африканската Шампионската лига, както и Ал Хилал Обейд от турнира за Купата на КАФ. Ал Хилал Обейд си беше гарантирал място на четвъртфиналите, а сега няма да играе мача си в предварителната група срещу Зеско (Замбия). От КАФ все още не са обяснили как ще бъде реконструиран турнира при това положение. Наказанието засяга и националния отбор на страната, който вече отпадна от битките за място на Мондиал 2018, но все още е в квалификациите за участие на Купата на Африканските нации 2019. Успокоителното е, че следващата им квалификация е през март и те имат време да реагират.

Заместник-министър Младенов: ММС насърчава участието на младите в младежките политики

Събитието се реализира в рамките на проект "Младите хора на България - възможности за творческо развитие"

Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки

Спортният министър Иван Пешев се срещна с президента на Европейската федерация по айкидо

Двамата обсъдиха развитието и популяризирането на айкидо в България