Футболната федерация на Камерун започна разследване

Футболната федерация на Камерун започна разследване

Причината - обвиненията за участие на националния отбор в уговорени мачове по време на Мондиал 2014

Националният отбор по футбол на Камерун може би е уредил мачовете си от Световното първенство в Бразилия.

Тези обвинения бяха отправени от осъден за такова престъпление измамник от Сингапур. Той заяви, че отговорни за тази измама са „седем гнили ябълки“ сред националите на африканската държава.

В изявление на официалния сайт на Камерунската футболна федерация ФЕКАФУТ беше съобщено, че Етичната комисия на футболната федерация на Камерун ще разследва съмненията за уговорени мачове на националния отбор от груповата фаза на Световното първенство в Бразилия.

„Скорошните обвинения в измама по време на трите мача на Камерун от груповата фаза на Световното първенство в Бразилия, особено Камерун – Хърватия, както и „наличието на седем гнили ябълки“, не съвпадат с принципите, проповядвани от нашата администрация“, заявиха от федерацията.

„Ние ще направим всичко възможно да разрешим този проблем в най-кратки срокове. Искаме да заявим, че за 55 години съществуване ФЕКАФУТ никога не е била санкционирана, не е участвала и дори не е била свързвана с уговаряне на мачове или каквато и да била друга измама“, се казва още в съобщението, подписано от президента на Комисията по нормализация на ФЕКАФУТ Джоузеф Овона.

Камерунските национали попаднаха в полезрението на ФИФА след неадекватното поведение на някои от футболистите по време на загубата от Хърватия с 0:4.

Тогава Алекс Сонг си изкара глупав червен картон за удар без топка по Марио Манджукич, а съотборниците Беноа Асу-Екото и Бенджамин Муканджо почти се сбиха помежду си.

Това странно поведение на футболистите бе признато и от треньора на африканците Фолкер Финке след мача, който заяви пред френското издание L'Equipe, че някои от играчите му са се държали „много лошо“.

Председателят на БОК Весела Лечева участва в дискусията "Готови за бъдещето" на МОК

Лечева се обяви за по-голяма видимост на треньорите и запазване на традициите на олимпийското движение по време на общото заседание в Лозана

Лечева ще участва в комисия на МОК с Кърсти Ковънтри

Председателят на БОК и член на комисията на МОК по „Обществени въпроси и корпоративни комуникации“ Весела Лечева е на тридневно посещение в Лозана.

Иван Пешев: ММС за пореден път призовава спешно приемане на Закона за спортното хулиганство

„Подобни прояви нямат място нито по спортните терени, нито по трибуните!“

МОК с позиция за ситуацията в БОК

Проблемите с властта са неприемливи и могат да доведат до тежки санкции за България

Петър Младенов: България е родина на талантливи, амбициозни и можещи млади хора

Заместник-министърът на младежта и спорта

СГС потвърди, че Весела Лечева е президент на БОК

Вижте подробности

Весела Лечева се срещна с треньорката Теодора Иванова, която участва в обучение на МОК в Лозана

Председателят на БОК Весела Лечева се срещна с Теодора Иванова, която в продължение на 10 дни участва в обучение на МОК в Лозана.

Министърът на спорта пожела успех на българските джудисти на Евро 2025

Състезанието е последно за българските таланти до 23 години през този сезон

Насар се срещна с Пеевски

Пеевски и Насар се обединиха за това, че подкрепата за развитието на спортистите е гарант за нови победи и спортни постижения