Хора със зрителни увреждания стрелят с лък по програма на МФВС

Хора със зрителни увреждания стрелят с лък по програма на МФВС

Министерството на физическото възпитание и спорта, спортен клуб за интеграция „Витоша” и Българската федерация по стрелба с лък обединиха усилията си, за да сложат началото на заниманията по един нов спорт за България – стрелба с лък за зрително затруднени хора

Заместник-министърът на физическото възпитание и спорта Иван Ценов ще наблюдава демонстрация на стрелци със зрителни увреждания от спортен клуб „Габарит”, които съвместно със спортен клуб за интеграция „Витоша”, реализират проект по програмата на МФВС „Спорт за хора с увреждания и деца в риск”.

 

Министерството на физическото възпитание и спорта, спортен клуб за интеграция „Витоша” и Българската федерация по стрелба с лък обединиха усилията си, за да сложат началото на заниманията по един нов спорт за България – стрелба с лък за зрително затруднени хора. За първи път в страната ни се прави такова специализирано обучение като за целта са закупени две спомагателни устройства за прицелване, които позволяват на хората със зрителни увреждания да постигат резултати, еднакви с тези на другите състезатели.

 

На 6 март, неделя, от 13.50 часа в тренировъчната зала на 4-ти километър с демонстрацията ще се сложи официален финал на специализираните занимания по стрелба с лък, в които участие са взели 6 човека със зрителни увреждания. Веднага след това зам.-министър Ценов ще награди призьорите от държавното първенство по стрелба с лък за мъже, жени, младежи и девойки олимпийски стил и компаунд.

 

Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки

Спортният министър Иван Пешев се срещна с президента на Европейската федерация по айкидо

Двамата обсъдиха развитието и популяризирането на айкидо в България

Весела Лечева проведе среща с организаторите  на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина

Председателят на БОК Весела Лечева, членът на Изпълнителното бюро Володя Златев и генералният секретар Данаил Димов проведоха онлайн среща с представител на Организационния комитет на Зимните олимипйски игри в Милано-Кортина.