МФВС интегрира децата в риск в обществото чрез спорт (снимки)

МФВС интегрира децата в риск в обществото чрез спорт (снимки)

Възпитаниците на Дома за деца, лишени от родителски грижи „Асен Златаров”-София и ученици от езиково училище „Дорис Тенеди” демонстрираха наученото в бойното изкуство

Заместник-министърът на физическото възпитание и спорта Иван Ценов и председателя на Българска джу-джицу федерация Томо Борисов присъстваха на закриването на проект по програмата на МФВС „Спорт за хора с увреждания и деца в риск”, реализиран от тренировъчен клуб „Алфа”.

Възпитаниците на Дома за деца, лишени от родителски грижи „Асен Златаров”-София и ученици от езиково училище „Дорис Тенеди” демонстрираха наученото в бойното изкуство. В продължение на три месеца по два часа седмично малчуганите на възраст между 8 и 15 години са обучавани от инструктори в специалните техники за самозащита и отбрана.

„Благодаря на Министерство на физическото възпитание и спорта, което оказа подкрепа и подпомогна финансово този проект. Спортът не е само високо спортно майсторство, а има и приложен характер. За това ние работим с много деца от различни институции, защото имаме желание чрез спорт да интегрираме децата в риск. Вярвам, че ще продължим да работим за тази кауза и по други подобни проекти”, каза Томо Борисов в края на церемонията.

Всички деца, участвали в проекта ще продължат заниманията си с джу-джицу, вече за сметка на тренировъчен клуб „Алфа”.

„Изключително ми е приятно да присъствам на заключителната тренировка по този проект, част от програмата на МФВС „Спорт за хора с увреждания и деца в риск”, заяви Ценов. - Убеден съм, че посоката в която вървим е правилна и ще привличаме все повече деца в спортните зали. Виждам, че тези деца са научили много за тези три месеца и някои от тях проявяват големи заложби и ако сред тях има ученици, които имат голямо желание да продължат активно да се занимават със спорт, може след 5-ти клас да кандидатстват в Спортно училище.”

Докато връчваше грамоти за успешно участие в обучението на всички деца, г-н Ценов поощри хлапетата, че дори да не продължат да спортуват професионално, трябва да знаят, че спортът дисциплинира хората и отваря много врати в живота.

По програмата „Спорт за хора с увреждания и деца в риск” на МФВС се реализират 20 проекта за хора с увреждания, в които се включиха 446 души и 16 проекта за деца в риск, в които участват 666 малчугани. Цялата стойност на програмата е 200 000 лв.
Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки

Спортният министър Иван Пешев се срещна с президента на Европейската федерация по айкидо

Двамата обсъдиха развитието и популяризирането на айкидо в България

Весела Лечева проведе среща с организаторите  на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина

Председателят на БОК Весела Лечева, членът на Изпълнителното бюро Володя Златев и генералният секретар Данаил Димов проведоха онлайн среща с представител на Организационния комитет на Зимните олимипйски игри в Милано-Кортина.