МФВС отбелязва тържествено 17 май – Деня на българския спорт

МФВС отбелязва тържествено 17 май – Деня на българския спорт

МФВС чества за седма поредна година Деня на българския спорт

 Министерството на физическото възпитание и спорта организира две официални церемонии, с които ще отдаде заслуженото уважение на спортистите, треньорите и доайените на българския спорт.

Утре, 17 май, от 11,00 ч. в Националния музей на спорта министър Петър Стойчев ще връчи чекове с парични премии на спортистите и техните треньори, завоювали от началото на годината медали и призови класирания на световни и европейски първенства.

По традиция вечерта на 17 май, от 18,00 ч. в малката тренировъчна зала на „Арена Армеец София” министърът ще отличи с почетни плакети 93-ма именити наши спортисти, треньори и деятели, навършили кръгли годишнини в периода 17 май 2012 - 17 май 2013 г. Сред тях са големите имена в българския спорт Петър Киров, Петкана Макавеева, Тодор Андреев, Хасан Исаев, Тодор Пиперков, Цветана Божурина, Стефка Мадина, Диана Йоргова, Анелия Нунева, Никола Пъдевски и други именити спортисти и треньори.

МФВС чества за седма поредна година Деня на българския спорт. 127 общини от всички области на страната отбелязват 17 май с реализиране на различни спортни събития и прояви по места.

По инициатива на МФВС тази година общините организират близо 750 спортни събития, които ще съпътстват празника. 88 общини и кметства отварят врати за безплатен и свободен достъп на своите съграждани до спортните обекти и съоръжения в населените места.

На сайта на министерството е публикувана таблица с обобщената информация на проявите по места, които са изключително разнообразни - от откриване на спортни площадки, награждаване на емблематични за района спортни фигури, организиране на различни състезания, походи и колопоходи до анкети и написване на есета на спорта тематика.

МФВС продължава през май и юни реализирането на финалния етап от Ученическите игри за общообразователните училища за учебната 2012/2013 г., които също са отразени в таблицата.

Игрите се организират от МФВС, БАСУ и МОМН. 484 000 лева отпуска Спортното министерство за трите етапа на Ученическите игри – общински, зонален и финален. Повече от 95 000 ученици участват в състезания по 8 вида спорт – футбол, волейбол, баскетбол, хандбал, лека атлетика, бадминтон, тенис на маса и шахмат.

Заместник-министър Младенов: ММС насърчава участието на младите в младежките политики

Събитието се реализира в рамките на проект "Младите хора на България - възможности за творческо развитие"

Димитър Георгиев бе назначен за заместник-министър на младежта и спорта

Със заповед на премиера Росен Желязков

Пешев, Боршош и Нанков променят закона, за да има лифтове и писти към Витоша

Вижте подробности от важната среща

От екипа на Лечева: Няма никакъв риск за участието ни в Олимпийските игри

Правят се опити за манипулативни внушения, заяви Данаил Димов

След признаването на Лечева екипът на Костадинова съди МОК

Генералният секретар на Българския олимпийски комитет в екипа на Стефка Костадинова Белчо Горанов бе гост в сутрешния блок на БНТ "Денят започва".

Министър Пешев: Само, когато предоставим добри условия на децата, те ще бъдат мотивирани да се занимават със спорт

"В голяма част от общините проблемите са едни същи - лошото качество на спортната инфраструктура"

Fibank и MyFin залагат на електронни ваучери за модерните хора

Използването на електронните ваучери за храна носи значителни ползи за работодателите

Весела Лечева проведе работна среща за Младежките олимпийски игри догодина

За тях няма да има квалификации, а младите спортисти ще участват на квотен принцип по заявки

Спортният министър Иван Пешев се срещна с президента на Европейската федерация по айкидо

Двамата обсъдиха развитието и популяризирането на айкидо в България