Министър Георгиева: България и Франция срещу залозите в черното тото

Министър Георгиева: България и Франция срещу залозите в черното тото

Aкцент беше съгласуване на становище за подписване на Конвенцията за борбата със залаганията в черното тото

Министърът на младежта и спорта проф. Мариана Георгиева се срещна в Париж с френския си колега г-жа Валери Фурнейрон.
Двете дами продължиха своя диалог, започнат в Йоханесбург в края на миналата година, като акцент в разговора беше съгласуване на становище за подписване на Конвенцията за борбата със залаганията в черното тото. Другите теми бяха очертаване на стъпките за сертифициране на българската Антидопингова лаборатория, участието на България в общността на франкофонските страни и новата програма „Еразъм +”, в която има отделени финансови средства и за спортна дейност.

„Борбата срещу незаконните залагания в спортните състезания, без значение за кой спорт става дума, са във фокуса на европейската спортна общественост. Очакваното подписване на Конвенция от страните – членки на Съвета на Европа ще доведе до повишаване на ефективността на тази борба, след като има синхронизиране в действията на страните – членки. България и Франция имат общо становище, което се изрази днес в подписване на протокола за присъединяване на България, заедно с Франция, към страните, които подкрепят Конвенцията,” заяви министър Мариана Георгиева.

По отношение сертифицирането на българската Антидопингова лаборатория френският министър на спорта изрази своята пълна подкрепа: „За мен е удоволствие да работя с министър Георгиева по тази тема – заяви министър Валери Фурнейрон. – Ние ще окажем методологична помощ за сертифицирането, като изпратим експерти в София за методическа помощ. Като член на Изпълнителния комитет на WADA  на следващото заседание  в Канада ще включа в дневния ред дискусия по тази точка.”

Министър Георгиева запозна своя домакин с новата категоризация на спортните федерации у нас и приоритетното финансиране на групата от 21 федерации.

По въпроса за спортните акценти в Програма „Еразъм +” ръководителите на спорта в България и Франция се обединиха в общата теза, че има много място за съвместни проекти  в областта на спортните състезания, доброволчеството, които ангажират повече млади хора. Участието на младежта под различни форми в организирането на спортни състезания е и превенция срещу младежката безработица, която и в двете страни е висока.

Министър Фурнейрон поздрави проф. Георгиева с класирането на българските национални отбори по волейбол /мъже и жени/ за финалите на световните първенства в Полша и Италия.

Министър Георгиева покани своя домакин да посети България в удобно за двете страни време. 
68 години Български спортен тотализатор: Празник с минало, настояще и вдъхновяващо бъдеще

Вижте подробности за тържественото събитие

Зам.-министър Младенов коментира дезинформацията в киберпространството върху младите

Зам.-министърът на младежта и спорта Петър Младенов участва в политически дебат на тема „Дезинформация, манипулация и заплахи в киберпространството и тяхното въздействие върху живота на младите хора“ в рамките на Съвета на ЕС по образование, младеж, култура и спорт.

ММС и НСА подписаха Споразумение за сътрудничество

Пешев и Петков подчертаха, че споразумението надгражда досегашните партньорски отношения

Министърът на младежта и спорта поздрави джудистите Ивайло Иванов и Христо Вълков за успехите им на Европейското

„Вашият труд, дисциплина и отдаденост са вдъхновение за младите спортисти, които се стремят към големи победи“, каза министър Пешев

Световната федерация по бадминтон награди българи

Българска федерация бадминтон и Център за развитие на слуха и говора ''Яника'' бяха наградени за снимка на годината

ММС с награда за принос към реализацията на проекта „Научи се да караш ски“

Призът бе връчен на заместник-министъра на младежта и спорта Стоян Андонов по време на церемонията по закриването на ски сезон 2024/2025.

Бивш член на ФИФА прекара 622 дни в затвора

Мамуту Туре бе освободен от затвора в Мали

Костадинова предлага на Лечева споразумение, тя не знае

Днес има нова среща между спорещите коя е председател на БОК

Експертът по развитие на германски таланти на посещение в БФС

В рамките на визитата си Хендрик Винкелман ще работи съвместно с Лъчезар Димов