Министър Кралев: Фантастична, страхотна, великолепна Мирела!

Министър Кралев: Фантастична, страхотна, великолепна Мирела!

„Българският спорт е в криза, трябва коренна реформа”

"Фантастична, страхотна, великолепна Мирела Демирева. Много вярвах в нея, защото гледах и състезанието в Амстердам, когато бе на косъм от титлата."

Това заяви спортният министър Красен Кралев, след като Мирела взе сребърния медал в скока на височина от Олимпиадата в Рио.

"Това, че имаме два медала, не трябва да ни успокоява. Българският спорт е в криза и много малко наши спортисти имат сили да се борят за отличия. Едно или две такива няма да решат проблемите. Трябва коренна реформа. За това работим с моя екип от самото начало. Внесохме и нов закон с който вярваме, че ще решим част от проблемите. Сега в пленарна зала ще се види кой какво отношение има към спорта", допълни той. 

"Още по-ценно е, че взехме медал в атлетиката, защото към царицата винаги има особено отношение. Искам да подчертая отличното представяне на атлетиката в Рио. Три финала. Една невероятна Ивет Лалова, която отново е сред елита. Тихомир Иванов, който има невероятно бъдеще. Радостен съм", каза още Кралев.

"Имахме много тежка олимпиада. Бяхме на косъм от два медала в борбата. Моите адмирации към всички, които спечелиха квоти, защото това е не по-малък труд", посочи още министърът на спорта. 

Този декември златото е на мода на 8888.bg

Пристига ново BONUS ниво

Президентът на ФИС загрижен за състезанията по ски свободен стил и сноуборд на Игрите в Италия

Вижте коментара на Йохан Елиаш и отговора на кмета на Ливиньо

От щаба на Весела Лечева: Решението ще бъде своевременно обжалвано пред САС

„Вярваме, че САС правилно и законосъобразно ще приложи закона“

Съдът отмени избора на Весела Лечева за председател на БОК

Това става ясно от днешното решение №1802 на СГС

Весела Лечева: Имаме поводи за гордост и оптимизъм

Председателят на Българския стрелкови съюз Весела Лечева изрази задоволство от представянето на българските състезатели през тази година и добави, че целта за предстоящия сезон е спечелване на максимален брой квоти за Олимпиадата в Лос Анджелис 2028

Весела Лечева: Вече 9 месеца се прави опит за подмяна  на резултата на Общото събрание на БОК

Вече 9 месеца се прави опит да се подмени резултата от Общото събрание на БОК.